AQ Akustický tlmiace panel

Akustický tlmiace panel o veľkosti 60 x 60 cm pre úpravu akustiky v interiéri.
Viac informácií
Akustický tlumící panel AQ MA 5
Akustický tlumící panel AQ MA 5
Akustický tlumící panel AQ OC 10
Akustický tlumící panel AQ NO 11
Akustický tlumící panel AQ AU 8
Akustický tlumící panel AQ DE 12
Akustický tlumící panel AQ AP 4
KódAQ_0031457VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

Tlmiace akustický panel.

Priestorová akustika má zásadný vplyv na pocit pohody v miestnosti. V priestore so zlou akustikou je ťažké rečníkovi rozumieť. V priestore so zlou akustikou sa rečníkovi aj veľmi ťažko hovorí, pretože je veľmi nepríjemné vnímať výraznú deformáciu vlastného hlasu a dlhý dozvuk. Ak sa v zle realizovanom priestore pokúša konverzovať viac osôb naraz, dochádza k javu známemu z mnohých reštaurácií. Pretože nie je rozprávači rozumieť, snaží sa hovoriť nahlas, o to isté sa ale snaží aj ostatné konverzující v miestnosti a výsledkom je príšerná kakofónia, vzrastajúci pocit únavy, u niektorých osôb sprevádzaný bolesťami hlavy.

Hudobná produkcia v akusticky neupravenom priestore bývajú úplne nešťastné, zvyčajne končia rozhorčením muzikantov i poslucháčov. Obdobná situácia je potom v domácich posluchových priestoroch. Do domáceho zvukového systému môžeme investovať desaťtisíce aj státisíce, ak však akustické vlastnosti miestnosti sú nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a nie je šanca na presnú prezentáciu stereofónneho priestoru.

Firma AQ ako výrobca kvalitných reproduktorov vždy stála pred potrebou realizácie akustických úprav v posluchových priestoroch. Vždy sme boli nútení realizovať akustické úpravy pre naše potreby a našou výhodou bolo technické vybavenie, ktoré nám umožňuje priestorovú akustiku merať a výsledky úprav objektívne hodnotiť. Na základe viac ako 20 rokov skúseností sme navrhli AQ Akustický tlmiace panel. Najskôr pre vlastné potreby a po zjednodušení spôsobu inštalácie sme sa ho rozhodli uvoľniť pre potreby našich zákazníkov a fanúšikov dobrého zvuku.

AQ Akustický tlmiace panel je navrhnutý ako samonosná kazeta s rozmermi 60 x 60 cm. Korpus je vyrobený z viacerých materiálov: obvodovú časť tvorí drevotrieska s dyhou, čelo je kombinácia preglejky s dyhou a zadný panel tvorí MDF doska. Pre dosiahnutie maximálneho výsledku a pokrytie problematických oblastí počuteľných kmitočtov sme pri jeho návrhu kombinovali 3 základné prvky:

  • Celý panel je navrhnutý ako tlmiaci rezonančné panel, táto vlastnosť sa prejavuje primárne v oblasti nižších frekvencií - cca 570 Hz.

  • Na čelnej stene paneli je pole otvorov, za otvory je akustická tkanina a kamenná tlmiace vata. Význam toho prvku sa prejaví prevažne na frekvenciách od 4 250 Hz do 17 kHz.

  • Čelná stena nie je rovnobežná so zadnou stenou panelu. Aplikácia tohto prvku potláča vznik stojatých vĺn na paralelných plochách v miestnosti. Význam tohto prvku je viditeľný v celom akustickom spektre.

Panely môžu byť aplikované na steny i na strop. Vhodná aplikácia nemusí znamenať pokrytie celej steny, podľa počiatočného stavu akustiky je možné ich aplikovať na časť plochy, možno využiť šachovnice a vzory. Aplikácia je jednoduchá. Panel je samonosný, na zadnej stene je štvorica upevňovacích otvorov. Otvory sú prispôsobené na zabezpečenie v zavesenej polohe a vďaka ich prevedenie je možné ich orientovať vo všetkých smeroch. Pre montáž na strop možno použiť verziu so skrytým bočným zaistením.

 

ŠPECIFIKÁCIA:

 

- šírka: 600 mm

 

- výška: 600 mm

 

- hrúbka: 120/80 mm

 

- hmotnosť: 6,5 kg

 

Cena za 1 ks!

 

Odkaz na video nájdete tu .

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


 

- šírka: 600 mm

- výška: 600 mm

- hrúbka: 120/80 mm

- hmotnosť: 6,5 kg

Akustický tlumící panel AQ MA 5Akustický tlumící panel AQ MA 5
Akustický tlumící panel AQ OC 10Akustický tlumící panel AQ OC 10
Akustický tlumící panel AQ NO 11Akustický tlumící panel AQ NO 11
Akustický tlumící panel AQ AU 8Akustický tlumící panel AQ AU 8
Akustický tlumící panel AQ DE 12Akustický tlumící panel AQ DE 12
Akustický tlumící panel AQ AP 4Akustický tlumící panel AQ AP 4
PopisTechnické parametreObrázky