AQ Passion

Nekompromisný trojpásmová reprosústava, s top modelmi reproduktorov Scan Speak.
Viac informácií
AQ PASSION
AQ PASSION
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
KódAQ_0031425VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

AQ PASSION

Vlajková loď vo flotile AQ. Reprosústava s vášňou. Reprosústava vznikla na základe 25 rokov skúseností a na jej dizajne sa podieľal svetovo oceňovaný ateliér NOVAGUE. Vývoj tohto modelu trval vyše dvoch rokov, ľahkú inšpiráciou bol klenutý bok pôvodnej rady Donna. Odtiaľ ďalej je ale už všetko nové, všetky obmedzenia išla pri vývoji Passion stranou. Z túžby dosiahnuť dokonalého výsledku sa stala posadnutosť. Zrodila sa vášeň.

Pre zaujímavosť k Petru NOVAGUE uvádzame jeho realizácie: automobil ERKO R2, stoličky The EDGE, bicykel Favorit, motorový čln Solaris a ďalšie.

V základe a stroho technickým popisom ide AQ Passion nazvať trojpásmovú reproduktorová s ozvučnicou typu bassreflex. Ozvučnice je typu asymetrické škrupiny, tvorené sendvičovým vrstveným drevovláknitým materiálom s vstavaným aktívnym systémom vnútorného tlmenia BDS. Použité meniče sú z dielne jedného z najlepších svetových výrobcov driverov - nórskeho Scan-Speak.

Výškovú sekciu prezentuje 1 "Illuminator s poľom šiestimi neodymových magnetov, tvoriaci symetrický pohon SD-2 vo vlastnej tlmiaci komore. Pozitívny vplyv na smerovú charakteristiku má alumíniový vysokotónový kužeľ, ktorý zároveň zabezpečuje odvod tepla. Illuminator má maximálne vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku až do frekvencie 45 kHz . Priamočiara časť nie je tvorená guľovým vrchlíkom, ako je obvyklé, ale polovicou toroid. Kvôli obmedzeniu difrakcie je okolo membrány vložená ružica z tlmiace gumy.

Stredový reproduktor je opäť z prestížnej stajne Scan-Speak. Reproduktor má symetrický pohon SD-3, kde je magnetické pole generované neodymovým magnetom. Prepracovaná membrána s prelismi na potlačenie stojatého vlnenia je zavesená na lineárnym gumenom závese.

Do 3D čela je na pevnostných skrutkách s metrickým závitom upevnený basový reproduktor 10 "z radu Revelator s veľmi nízkym skreslením a klasickú papierovú membránou, plnenú uhlíkovými vláknami.

Priestorové rozmiestnenie reproduktorov na 3D ozvučnici je jedným z krokov k dosiahnutiu extrémne rovné fázové charakteristiky. Vďaka tejto orientácii je zároveň akustická os reproduktora orientovaná priamo na sediaceho poslucháča, nie do podlahy, ako je bežné aj u pomerne drahých reprosústav. Vďaka zapustenému umiestnenia košov reproduktorov odpadá difrakcie na hrane. Asymetrické zakrivenie tvaru ozvučnice eliminuje stojaté vlnenie vnútri ozvučnice a zároveň úžasne zvyšuje tuhosť reprosústavy. Na presnosti výsledného zvuku je to rozhodne poznať.

Použitá vnútorná kabeláž je opäť z toho najlepšieho - Audioquest - vynikajúca Solid Core vodiče sa systémom DBS. Všetky vnútorné spoje sú dôsledne spájkované za tepla, súčiastky na atypickom paneli hrúbky 10 mm s pripojovacími bodmi. Na ňom sú súčiastky prepojené metódou D2D, kedy odpadajú limitujúca tlačené spoje. Mohutná cievka výhybky basového reproduktora je navinutá medeným drôtom s priemerom 2,25 mm (prierez 4 mm2) na vzduchovom jadre. Všetky použité súčiastky sú starostlivo vyberané a ich presná hodnota doměřována.

O zvuku napísali: "Vzhľadom k mohutnému basovému reproduktoru neprekvapí, že AQ Passion si partnera hľadajú medzi silnejšími zosilňovačmi, čo ale milo poteší je presnosť a zvuková vyrovnanosť. Celkovo sa Passion zvukovo správajú skôr ako audiofilskej dvoupásmovky a mohutná basová membrána začína svoju prácu už od najnižších kmitočtov. "


TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE:

Systém: 3-pásmový

Impedancia: 6 Ohmov

Šumový výkon: 140 W

Hudobný výkon: 220 W

Citlivosť: 89 dB / 1W / 1 m

Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB

Výhybka: 12,6 / 12,12 dB / oct

Rozmery (š xvxh): 300 mm x 1220 mm x 440 mm

Hmotnosť: 55 kg

Vnútorný objem: 50 l

systém bassreflex

Cena za 1 PÁR!


Recenzie v magazíne Hi-Fi Voice.

Test na www.audiodrom

Reprosústava AQ Passion získala ocenenie v medzinárodnej súťaži A 'Design Award & Competition 2015-2016 v kategórii hudba, audio a zvukový dizajn. Získanie tejto prestížnej ceny je symbolom výnimočnosti v dizajne a inovácii.

VÃÅ> z AÂ'DESIGN AWARD

Zo zahraničnej tlače na Stereophile.com "New LOUDSPEAKERS from Czechoslovakia" po predstavení na medzinárodnom veľtrhu CES 2017 v Las Vegas.


Ocenenie Hi-Fi Voice.com čitateľskej ankety Produkt roku 2016 v kategórii Reprosústavy stĺpové - 2. miesto.

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


  

 • Systém: 3-pásmový
 • Impedancia: 6 Ω
 • Šumový výkon: 140 W
 • Hudobný výkon: 220 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB
 • Výhybka: 12,6 / 12,12 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 300 mm x 1220 mm x 440 mm
 • Hmotnosť: 55 kg
 • Vnútorný objem: 50 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
AQ PASSIONAQ PASSION
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie