AQ Passion Teen

Nekompromisné riešenie postavené na meničoch Scan-Speak.
Viac informácií
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
KódAQ_0031427VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

Malá svojimi rozmermi, ohromujúci svojim zvukom, s mohutným srdcom a plná vášne pre hudbu. To je kompaktný dvojpásmová reprosústava Passion Teen.

Jej srdce má severský pôvod a ten najlepší rodokmeň. Scan-Speak je vo svete meničov kráľovskou rodinou a v Passion Teen je to najlepšie od firmy Scan-Speak, čo sa do reprosústavy s telom dorastenky vošlo. Výškový reproduktor je z najnovšej rady Illuminator 1 ". Membránu netvoria guľový vrchlík, ako býva obvyklé, ale v tomto prípade má membrána tvar časti toroid. V jeho strede je umiestnený kovový difúzor, ktorý mimo to, že zlepšuje chladenie, garantuje neobvykle vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku v pouhých 2 dB od 1 kHz až do nebeských 30 kHz. Na kovovom čelnom paneli je okolo stredového prstenca vložená porézny guma, ktorá potláča akustickú difrakciu. Šestica neodymových magnetov, ktorá je umiestnená v zadnej komore AirCirc, vytvára permanentné magnetické pole.

Reprodukcia stredných a nízkych kmitočtov je prenášaná stredobasovým 6,5 "reproduktorom z rovnakej kráľovskej rodiny Scan-Speak z radu Revelator. Papierovú membránu prerušujú nepravidelné zárezy, vyplnené špeciálnou tlmiacou hmotou. Toto riešenie výrazne potláča možnosť vzniku stojatých vĺn na membráne. Membrána je zavesená na nízkotlumícím gumovom závesu SBR, ktorý umožňuje membráne extrémnu zdvih až 13 mm, vďaka tomu je reproduktor schopný preniesť aj veľmi nízke kmitočty. Magnetický obvod tvorí patentovaný lineárny symetrický pohon SD-1.

Čelo Passion Teen vzniklo vďaka modelovanie v 3D, vyrábané je na päťosové CNC obrábacom centre z 50 mm MDF panela s vysokou hustotou. Hliníkové koše reproduktorov sú v ňom upevnené vysoko-pevnostnými skrutky s metrickým závitom, a pri predpísanom utiahnutie tvorí kôš reproduktora s ozvučnicou jeden pevnostnej celok. Telo - korpus z MDF využíva sandvičové konštrukcie, aktívneho systému tlmenia rezonanciou BDS a neodrazivých vnútorných panelov. Vďaka tejto konštrukcii je celok perfektne tuhý, odolný voči rezonanciám a vnútri je eliminované stojaté vlnenie. Priestorové umiestnenie umožňuje smerovanie akustické osi na sediaceho poslucháča, prechodové pásmo medzi oboma meničmi je fázovo korektný a nedochádza k difrakciu.

Elektronická výhybka môže byť zásluhou dokonalosti meničov a ozvučnice ideálneho prvého poriadku, vďaka tomu sú minimalizované fázové posuny. Vnútorná kabeláž je Solid Core Audioquest. Na nosnom paneli sú vybrané a doměřované súčiastky prilepené a spojené metódou D2D bez použitia problematických plošných spojov. Káble sú za tepla spájkované priamo na kontakty meničov i na terminály, takže odpadá možnosť vzniku prechodového odporu.

Reprosústava AQ Passion Teen vyniká dych berúce čistotou stredov a až neuveriteľnú plynulosťou frekvenčnej charakteristiky. Pri meraní sa frekvenčná charakteristika od 800 Hz do 30 kHz vojde do úžasných 3 dB!

Technické parametre:

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedancia: 6 Ohmov
 • Šumový výkon: 70 W
 • Hudobný výkon: 160 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 30 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB
 • Výhybka: 6,6 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 226 mm x 450 mm x 360 mm
 • Hmotnosť: 15,5 kg
 • Vnútorný objem: 21 l
 • systém bassreflex

Cena za 1 PÁR bez stojanu!

 

Odporúčame dokúpiť audiofilský stojan AQ stojan Passion Teen , ktorý bol vytvorený priamo k reproduktoru Passion Teen. Stojan zaisťuje optimálnu výšku z hľadiska počúvania, skryté vedenie kábla a optimálne uloženie reprosústavy z hľadiska prenosu vibrácií.

 

Recenzie v hi-fi magazínu Hi-Fi Voice:

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1200-aq-passion-teen

 

Recenzie v hi-fi magazínu STEREO SOUND and VISION (HU )

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


  

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedancia: 6 Ω
 • Šumový výkon: 70 W
 • Hudobný výkon: 160 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 30 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB
 • Výhybka: 6,6 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 226 mm x 450 mm x 360 mm
 • Hmotnosť: 15,5 kg
 • Vnútorný objem: 21 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
AQ Passion Teen
AQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Olivová dýha, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký leskAQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk
AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Dýha oliva, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Černý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)AQ PASSION TEEN - Bílý lak, vysoký lesk (stojan nutno dokoupit jako samostatné příslušenství)
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
AQ Passion Teen
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie