AQ Wega 73 orech, stĺp

Dvojpásmová reprosústava vyvinutá v spolupráci s design štúdiom NOVAGUE, 200W, basové reproduktory majú papierové membrány, doplnené výškovým reproduktorom so zliatinovými magnetom.
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73_orech_mix
919,0 EUR 759,5 EUR bez DPH
Skladom
Osobne v predajni:zajtraPrepravnou spoločnosťou:pozajtra
Kód0w73oEAN8595122703813Záruka24 mesiacov

 

Dvojpásmová reprosústava vyvinutá v spolupráci s design štúdiom NOVAGUE ocenená ako výrobok roka časopisom STEREO & VIDEO


  

AQ Wega 73 získala ocenenie časopisu Stereo & Video Výrobok roka 2016-2017.

 

 

Reprosústava AQ Wega 73 vznikla za spolupráce dizajnérskeho štúdia NOVAGUE s vývojovým centrom AQ. Predvolené idea znela: zabudnime na to, čo bolo už skôr vytvorené a začnime úplne znovu. Práce trvali dlhšie, než si členovia tímu na začiatku dokázali predstaviť. Všetci vývojový pracovníci sa najskôr museli naučiť vnímať argumenty ostatných a porušiť zažitá pravidlá.

 

Výsledok v podobe AQ Wega 73 si čas a námahu rozhodne zaslúžil právom. Elegantný štíhla dvojpásmová reprosústava s ozvučnicou typu bassreflex rešpektuje a využíva akustické princípy. Výsledok obzvlášť vyniká v kombinácii prírodnej dyhy a čiernej základne. Dizajn je dokonale čistý, na čelnej strane nepřebývají žiadne skrutky a rušivé prvky. Hmota nadväzuje čistými prechody a plynulými líniami. Vďaka konštrukcii ozvučnice v tvare lichobežníka a přisazenému podstavci ubudlo vnútri reprosústavy paralelných odrazov, čo výrazne znížilo stojaté vlnenie vnútri ozvučnice.

 

V spodnej časti je reprosústava vybavená trojicou nastaviteľných hrotov. Je teda ľahké presne umiestniť reprosústavu na akomkoľvek povrchu podlahy. Trojica styčných bodov eliminuje prenos vibrácií medzi reproduktorom a okolím. Pre ochranu zraniteľných podláh sú k reproduktoru dodávané aj ochranné misky pod hrotmi.

 

Dvojica šestipalc ových stredobasových reproduktorov s membránou z vrstveného papiera s nosnými vláknami je do ozvučnice hladko vstavaná. Nežiaduce difrakčné hrana bola eliminovaná kovovým dielcom. Tento tandem je schopný verne preniesť najnižšej basové kmitočty rovnako ako stredové pásmo ľudského hlasu.

 

Výškový reproduktor Vifa s 25 mm vzduchovou cievkou v magnetickom poli tvorenom neodymovým magnetom. Lineárny motor je uložený v uzavretej komore, ktorá rozširuje rozsah ik nižším frekvenciám. Membrána s toroidným tvarom je v strede doplnená smerovým kužeľom.

 

Elektronická výhybka vnútri reprosústavy je umiestnená na paneli s spájkovacími bodmi. Výhybka je druhého rádu a všetky použité súčiastky sú starostlivo vyberané a párované. Vnútorné zapojenie je prevedené technológiou D2D a vnútri reprosústavy nie sú použité žiadne fastonové spoje. Pripojovacie terminál je skrutkovacie.

 

Zvukovo reprosústava AQ Wega 73 poteší všetkých milovníkov prirodzené hudby, jej prednes je veľmi vyrovnaný a presný, brilantne zvláda aj dynamické pasáže. Dobrá reprosústava vie zahrať rovnako dobre nahlas aj potichu a to sa podarilo vývojárom dosiahnuť aj u elegantný AQ Wega 73.

 

Cena za 1 PÁR!

  

 

TESTY A RECENZIA


 

Hloubka300
Šířka190
Výška1000

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


 

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedancia: 8 Ω
 • Šumový výkon: 100 W
 • Hudobný výkon: 200 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 25 Hz - 40 kHz v pásme 6 dB
 • Výhybka: 12,12 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 190 mm x 1000 mm x 300 mm
 • Hmotnosť: 18 kg
 • Vnútorný objem: 30l
 • Ozvučnice typu bassreflex
 • Prevedenie: čierny jaseň, orech
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73
AQ Wega 73_orech_mixAQ Wega 73_orech_mix
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie