Audioquest Aspen 2,5 m -FR 1000 S. BFA

High-End reproduktorový kábel s vodičmi s pevným jadrom v kombinácii medi PSC a PSC + s aktívnym DBS systémom.
Viac informácií
AudioQuest ASPEN
AudioQuest ASPEN
AudioQuest ASPEN
2 350 EUR 1 942 EUR bez DPH
Není skladom
Kódqaspen2,5frEAN092592004177

Audioquest Aspen SBW je sada high-endových reproduktorových káblov v prevedení Full-Range s priemerom 9 AWG (6,63 mm²).

 

Aspen je vyrobený z úplne dokonalé medi PSC (10 pevných vodičov) v kombinácii z prémiovú meďou PSC + (Perfect-Surface Copper +) z dokonale hladkým povrchom (10 pevných vodičov) a implementuje tiež technológia DBS (Dielectric-Bias System), NDS (Noise- Dissipation System) a mnohé ďalšie. PSC + znamená pevné vodiče z medi s hladkým povrchom. Pevné vodiče zabraňujú interakciu medzi vláknami, ktorá býva hlavným zdrojom skreslenia signálu. "Hrubosť" zvuku je minimalizovaná a naopak čistota a jasnosť vďaka použitiu tohto typu medi dokonale vyniknú.

 

- Carbon-Based Noise Dissipation + Cross-Talk-Dissipation (systémy pohltenie šumu a presluchov): potiahnutie negatívnych vodičov špeciálnou vrstvou čiastočne vodivého polyetylénu s obsahom uhlíka. Tento výnimočný materiál tlmí ruchy, ktoré tak nie sú prenášané späť do zosilňovača. Kladné vodiče sú izolované pomocou polyetylénovej peny sa vstříknutým dusíkom, ktorá je Nízkostratové a priaznivá čo sa ruchov a skreslenia signálu týka.

 

- Double Counter-Spiral (dvojito krížená špirála) geometria: Aspen, a ostatné výrobky Audioquest

radu "Tree" majú vodiče riešené ako kruhové pole pozitívnych vodičov vedúcich jedným smerom, okolo tejto vnútornej skupiny vodičov sa obtáča negatívne vodiče v opačnom smere, čo poskytuje podstatnú výkonnostný výhodu, pretože pozitívne a negatívne vodiče sa krížia, namiesto aby bežali paralelne. Fixné vzťah medzi pozitívnymi a negatívnymi vodičmi je potom zaistený rozdelením na dve "trubice". Výsledkom je ohromujúci jasnosť a čistota zvuku, ako keby ste zaostrili fotoaparát a pritom nevedeli, ako veľmi bol predtým rozostrený.

 

- Dielectric-Bias System (DBS): Všetky typy izolácie spomaľujú signál vnútri vodiče. DBS systém

vytvára silné elektrostatické pole, ktoré sýti a polarizuje molekuly izolácie. Tým minimalizuje ukladanie energie v izolácii a početné nelineárne oneskorenia, ktorá sa tu vyskytujú. Zvuk má potom prekvapivo čisté pozadie, vyniknú detaily a tiež dynamický kontrast. Batérie vydržia roky, skúšobné tlačidlo a zabudovaná LED umožňujú ich občasnú kontrolu.

 

- Spread Spectrum Technology (SST): Každý vodič má, podľa svojej veľkosti a tvaru, specificický profil rucšení. SST je metóda, ktorá značne obmedzuje vznikania nedokonalostí signálu starostlivú kombináciou rôzne veľkých vodičov.

 

- Priemer: 9 AWG (6,63 mm²)

 

- Vodiče: vodiče s pevným jadrom, kombinácia medi s hladkým povrchom: PSC a PSC +

 

- Aktívny systém pre polarizáciu dielektrika (DBS 72V), účinok sa prejaví po aspoň dvojtýždňovom pôsobení

 

- V sade jeden pár káblov

 

Varianta2,5 m
AudioQuest ASPENAudioQuest ASPEN
AudioQuest ASPENAudioQuest ASPEN
PopisObrázky