Audioquest Cinnamon digitálny koaxiálny kábel

Exkluzibní high-endový video kompozitný / koaxiálny digitálny kábel. Pevné vodiče z 1,25% striebra, dielektrikum z pevnej buničitej peny, NDS tienenie.
Viac informácií
AudioQuest CINNAMON Digital Coax
AudioQuest CINNAMON Digital Coax
Audioquest Cinnamon digitálny koaxiálny kábel
KódAQ_0031182VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

High-End koaxiálny digitálny kábel. Odpor 75 Ohm, priemer 24 AWG.

 

Digitálny koaxiálny káble Audioquest sú navrhnuté tak, aby minimalizovali rušenie naprieč extrémne širokým vlnovým pásmom. Pre mnohé použitia je rýchlosť digitálneho prenosu zásadný. Najviac dôležitá je rýchlosť prenosu veľkých zložiek. Pre digitálny koaxiálny audio je rýchlosť prenosu dôležitá nielen pre vlastné rýchlosť, ale pretože časová postupnosť je u digitálneho streamu zásadne kritická pre rekonštrukciu na analógové dáta, ktoré prenáša informácie, hudbu a potešenie našim ušiam. Časové oneskorenie (chvenie) v tejto informácii v dátovom balíku robí zvuk nevýrazným a plochým namiesto priestorového, drsný a hmlistý namiesto príjemného a čistého.

 

Vodiče z medi s dlhým zrnom a 1,25% striebra: Pevné vodiče eliminujú interakcie medzi vláknami a chvenie, bežné zdroje rušenia. Pevné postriebrené vodiče sú perfektné pri použití vysokofrekvenčných signálov. Tieto signály práve pre svoju vysokofrekvenčnost putujú takmer výlučne na povrchu vodiče. Pretože je povrch tvorený vysoko čistým striebrom, výkon je veľmi blízko výkonu káblu z čistého striebra, ale cena takéhoto kábla sa blíži skôr kábla medenému. Ide o neuveriteľne cenovo prijateľný spôsob výroby veľmi kvalitných digital-audio káblov.

 

Izolácia z pevnej buničitej peny: Tento typ izolácie je používaný výhradne vo väčšine video a digitálne audio káblov Audioquest. Podobne ako u penovej polyetylénové izolácie aj tu sa vstrekuje dusík, ktorý vytvorí vzduchové kapsy. "Tvrdá" pena je použitá pretože tuhosť materiálu umožňuje vodičmi v kábli udržať si rovnakú spojitosť po celej dĺžke kábla a tým pádom zaistiť charakteristickú nemennú impedanciu.

 

Tienenie fóliou a postriebreným opletom: Opláštenie vždy hrá veľmi dôležitú úlohu v akomkoľvek prevedení kábli, však plášť na koaxiálnom prepojovacom kábli hrá úlohu ešte oveľa dôležitejšie, pretože jeho úloha nie je len slúžiť ako plášť ale aj ako spätné vedenie. Audioquest venuje špeciálnu pozornosť výberu kvality kovu a výrobným technikám opláštenie práve preto, že výsledok značne ovplyvní počúvanie aj pohľad.

 

Kovová vrstva pre rozptýlenie vonkajších vplyvov (NDS): Dokonale utlmia rušenia prenášané na uzemnenie prístrojov a tak zabráni ovplyvnenie zvuku.

 

Zakončenie: Za studena zvárané pozlátené konektory - pozlátenie priamo na vysoko kvalitné mosadz.

 

odkazy:

 

Oficiálne stránky kábla Cinnamon (anglicky, Audioquest.com)

AudioQuest CINNAMON Digital CoaxAudioQuest CINNAMON Digital Coax
Audioquest Cinnamon digitálny koaxiálny kábel
PopisObrázky