Audioquest NRG Tornado / High-Current EU

Špičkový napájací kábel s koncovkou IEC C-15 vo verzii High-Current pre zosilňovače, aktívne reprosústavy a sieťové filtre atď.
Viac informácií
AudioQuest TORNADO High Current
KódAQ_0031151VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

 

Špičkový napájací kábel z radu STORM s koncovkou IEC C-15 vo verzii High-Current pre zosilňovače, aktívne reprosústavy, subwoofery a sieťové filtre alebo práčky


 

Séria napájacích káblov Audioquest Storm je veľkým krokom vpred, alebo skôr obrovským skokom do novej triedy. Vďaka bezprecedentné kombinácii typické impedancia (0) a nízkeho odporu (Z), prináša rad vysoko-proudých napájacích káblov výrazne lepšie výsledky než väčšina iných existujúcich napájacích káblov, bez ohľadu na veľkosť a množstvo použitého kovu. Napájacie káble STORM tak významne ovplyvňujú kvalitu zvuku a posúvajú hranice na doteraz netušenú úroveň. Kábel je ponúkaný vo verzii HIGH CURRENT, ktorá je ideálna pre zosilňovače, sieťové práčky a filtre, aktívne reprosústavy, subwoofery aj zdrojové komponenty, a verziu SOURCE, ktorá je vhodná pre ostatných zdrojové komponenty.

 

Tiché pozadia a minimalizácia elektrických problémov: Použitý Noise Dissipation System NDS (Systém rozptylu šumu) je ďaleko sofistikovanejšie než v minulosti (US Patent # 8988168) a napájacie káble rady STORM tak využívajú rovnaké technológie ako výkonovej produkty Garth Powella - vynikajúce sieťové filtre NIAGARA. Káble rady STORM znižujú šum a čistí pozadia rovnakým spôsobom, teda bez straty detailov v signálu.

 

Optimalizácia vlastností elektrickej izolácie: Spoločnosťou Audioquest vyvinutý a patentovaný systém Dielectric-Bias System (US Patent # 7126055) je využívaný u mnohých Audioquest káblov už dávno. Tento DBS systém veľmi efektívne znižuje nelineárne skreslenie spôsobené dočasným uchovaním energie v izolácii kábla. Avšak, v napájacích kábloch radu STORM, je prvýkrát DBS implementovaný viac strategicky, ako kedykoľvek predtým - redukuje šum dielektrika vo významne širšom pásme as vyššou efektívnosťou bráni jeho rozptýlenie. Žiadne interakcie medzi prameňmi, eliminácia rušenia pôsobením krížením vlákien: Využitím vodičov s pevným jadrom, nedochádza ku kontaktu medzi jednotlivými vláknami ak žiadnemu zo skreslenia, ktoré so sebou nesie. Vzhľadom k vynikajúcej kvalite použitých kovov, majú vodiče výrazne hladší povrch, čím je minimalizované skreslenie aj RF šum.

 

VODIČE S PEVNÝM CENTRE Z vysoko čistej medi S DOKONALE hladkým povrchom PSC A PSC +

 

U kábla TORNADO sú použité pevné vodiče s povrchom PSC + z extréme čistej medi s hladkým povrchom (72%) - Solid Perfect-Surface Copper + (PSC +), kombinované s vodičmi z vysoko čistej medi s hladkým povrchom PSC (24%). Vodiče s tuhým jadrom zabraňujú vzájomnému pôsobeniu medzi jednotlivými vodičmi, čo býva hlavným zdrojen intermodulačné skreslenie. Dokonale hladká a čistá meď PSC + eliminuje zrnitosť a zaručuje dokonale čisté pozadie oproti OFHC, OCC, 8N a ďalším prémiovým druhom medi.

 

Audioquest napájacie káble rady STORM sú tak skutočne optimalizované vďaka systému minimálneho odporu Low-Z a systému odstránenie šumu Noise-Dissipation System, rovnako ako mimoriadne produkty zo série sieťových filtrov NIAGARA.

 

 

AUDIOQUEST TORNADO


 

  • Pevné vodiče z kombinácie extrémne hladké a čisté medi PSC + (72%) a výberové medi s hladkým povrchom PSC (28%)

 

  • Nekomprimovaný prenos vysokého prúdu

 

  • Technológia rozptylu zemného šumu (US patent č. 9,373,439)

 

  • Nulová impedančná charakteristika (50 Hz - 1 MHz)

 

  • 72 V DC DBS systém polarizácie dielektrika (US patent č. 7,126,055)

 

  • smerové vodiče

 

  • Priemer vodičov: 2 x 4,17 mm2 + 1 x 3,31 mm2 (uzemnenie)

 

  • Konektory IEC C-15 / EÚ zástrčka (15 A) alebo IEC C-20 EÚ (20A)

 

"... Mali sme dosť vysoké očakávania od nových napájacích káblov AUDIOQUEST, ale že sa rad STORM ukáže tak presvedčivú a životaschopnú, sme sa neodvážili dúfať ani v najdivokejších snoch ..." MAX DELLISSEN - ART EXCELLENCE

 

 

ODKAZY:


 

Stránky kábla TORNADO   (En)

 

RECENZIA - AUDIODROM (CZ)

  

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-napajeci

  

: //www.youtube.com/watch? v = TBPK2me3BmE

  

https://www.av-online.hu/egyeb/audioquest-storm-es-dragon-source-tapkabelek-tesztje_2420

PopisNa stiahnutie