Audioquest NRGY2, napájací kábel

2-pólový napájací kábel pre zosilňovače aj zdrojové komponenty s koncovkou IEC C7.
Viac informácií
AudioQuest NRG Y2 EU
AudioQuest NRG Y2 EU
Audioquest NRGY2, napájací kábel
KódAQ_0031149VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

 

2-pólový napájací kábel vhodný pre zosilňovače i zdrojové komponenty s koncovkou IEC C7


  

Nehľadiac na to ako perfektné máte zdroj striedavého napájania, vyskytuje sa rušenie v podstate v každom kábli a najmä vo vodičoch splietaného z jednotlivých prameňov. Ani tie najsofistikovanejšie filtre a napájacie zdroje nedokážu účinne eliminovať toto káblové rušenie.

 

Napájacie káble NRG-Y2 používajú polotuhé vodiče z medi s dlhým zrnom (LGC) v sústredné usporiadanie, v ktorom sú jednotlivé pramene tesnejšie zabalené a nikdy nemení pozíciu vnútri svazku.Tato konštrukcia výrazne znižuje skreslenie interakcií vlákna. Vyššia čistota a jednotnejšie štruktúra medi s dlhým zrnom ďalej znižuje skreslenie. Okrem toho striebrom potiahnuté konektory radu NRG-Y2 účinne odvádzajú vysokofrekvenčné šum do zeme.

 

Polotuhý sústredný zväzok vodičov: Polotuhé sústredné zväzky vodičov sú využívané v niektorých Audioquest AC a reproduktorových kábloch. Ide o veľmi nákladnú, ale efektívne a flexibilné alternatívu ku konvenčným viacvrstvovým vodičom, u ktorých dochádza ku skresleniu spôsobenému interakcií elektrického a magnetického vlákna, pretože tieto vlákna menia svoju polohu vnútri zväzku. U polotuhého sústredného zväzku vodičov, udržujú pramene vnútri zväzku nemennú pozíciu, čo významne znižuje skreslenie. Kým pevné vodiče sú kompletné riešenie pre rušenie vláknových káblov, polotuhé zväzky vodičov predchádzajú mnohých rušivým mechanickým problémom vyskytujúcim sa u spletaných vodičov.

 

Pevné medené vodiče s dlhým zrnom (LGC): LGC technológia umožňuje hladšie a čistejší zvuk oproti káblom z bežnej OFHC medi. OFHC je bežný kov používaný v priemysle, kedy je počítané so stratami a nie sú nutné ohľady na vznikajúce rušenie. Naproti tomu LGC meď menej oxiduje, pretože obsahuje menej prechodov v rámci materiálu (je hladšia), menej nečistôt a celkom jednoznačne podáva lepší výkon. NRG-Y2 kábel využíva LGC vlákien v polotuhom sústredne zväzku vodičov.

 

Nulová impedančné charakteristika: Kým rad AC napájacích káblov má nízky jednosmerný odpor, aby vyhovovala požiadavkám na vysoký prúd, zostáva impedančné charakteristika kábla nemenej dôležitá pre optimálny výkon. AC káble NRG-Y2 Audioquest kombinujú nízky DC odpor a nulovú impedančné charakteristiku, čo prináša nekomprimované prechodové javy.

 

Postriebrené tieniacej vodiče: Tieniace vodiče sú u napájacích káblov NRG-Y2 postriebrené a smerové. Veľmi účinne odvádza vysokofrekvenčné šum z vedenia k neutrálnej zemi. Výsledkom je dynamický čistý zvuk.

 

Systém zvárania za studena: Tento nový spôsob umožňuje perfektné spojenie medzi káblom a konektorom bez použitia tepla. Toto spojenie je tvorené Audioquest systémom zvárania za studena, ktoré zaisťuje najlepšie spojenie so zachovaním úplne neporušené celkovej štrukturálnej integrity v vodiče. Zváranie za studena využíva kombináciu vysokého tlaku v bode dotyku a použitie medené alebo strieborné pasty.

 

Audioquest je už niekoľko rokov najvýznamnejším výrobcom káblov pre špičkové a špecifické audio i videa aplikácie. Jeho výrobky sú distribuované vo viac než šesťdesiatich krajinách, kde sa spoločnosť Audioquest zameriava na poskytovanie vynikajúce hodnoty a výkonu naprieč sortimentom, ktorý vyvíja.

  

Zakončenie: Dvojpólová zástrčka - IEC C7

  

Priemer vodiča: 17 AWG (2 x 1,15 mm 2)

 

 

ODKAZY


  

Audioquest stránky kábla (EN)

AudioQuest NRG Y2 EUAudioQuest NRG Y2 EU
Audioquest NRGY2, napájací kábel
PopisObrázkyNa stiahnutie