Audioquest NRGZ3, napájací kábel

Dokonalý 3-pólový tienený napájací kábel (15 A) IEC C13 s nízkym skreslením a nulovú impedančné charakteristikou.
Viac informácií
AudioQuest NRG Z3 (C13)
AudioQuest NRG Z3 (C13)
Audioquest NRGZ3, napájací kábel
KódAQ_0031146VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

 

Napájací kábel NRG Z3 s nulovou impedančné charakteristikou


  

Technológia Zero Characteristic Impedancia

 

Úplne netechnického charakteru analógiou môže byť príklad: Vložíte mincu do dlhej trubice naplnené šampónom, bez ohľadu na to, aká veľká je trubica, bude šampón (impedančná charakteristika) stáť mincu v ceste (kompromisné aktuálny prechodový jav). Zníženie impedančné charakteristiky na nulu, je ako vyprázdnenie šampónu z trubice, v ktorej potom zostáva iba vzduch, alebo v skutočnosti skôr vákuum. Technológia Zero Characteristic Impedancia (nulová impedančná charakteristika) použitá pri nových napájacích káblov Audioquest NRG-Z3 tak vo výsledku prináša lepší zvuk, bez ohľadu na aktuálny výkon zosilňovača.

 

• NRG-Z3 napájacie káble majú vodiče z dokonale hladkej prémiovej medi s dlhým zrnom (PSC - Perfect-Surface Copper) v polotuhom sústredné usporiadanie siedmich vlákien, v ktorom vodiče nikdy nemení svoju polohu vo zväzku. Táto technológia výrazne znižuje skreslenie vznikajúce interakcií medzi vláknami. Dokonale hladká a čistá meď Perfect-Surface minimalizuje skreslenie, vznikajúce na prechodoch medzi jednotlivými zrnami na povrchu vlákna, ktoré býva bežné u všetkých kovových vodičov.

 

• NRG-Z3 napájacie káble používajú smerové vodiče a majú postriebrené kontakty: Všetky ťahané kovy majú nesymetrickú, a teda aj zrnitú smerovú štruktúru. Audioquest smeruje výsledné zmeny RF impedancia tak, aby šum bol odvedený od miesta, na ktorom vzniká skreslenie. Postriebrené kontakty efektívne redukujú vysokofrekvenčné šum z vedenia a neutralizujú ho cez uzemňovací pin. Z tohto dôvodu majú nezvyčajne aj dvoch-pólové modely zemniace pin.

 

• NRG-Z3 tiež využíva technológiu Audioquest Ground Noise Dissipation Technology (US Patent # 8,988,168): Rovnako ako u napájacích káblov radu STORM, využíva NRG-Z3 systém rozptylu šumu Ground Noise Dissipation Technology. AC zemniace vodiče síce zaisťujú ochranu pred chybami siete, ale zároveň pôsobí ako anténa a zosilňujú tak vysokofrekvenčné šum, ktorý obchádza napájacie zdroje a je zvyčajne smerovaný priamo do audio-video obvodov, teda najviac citlivých častí systému. Patentovaný systém Audioquest Ground Noise Dissipation Technology významne znižuje toto skreslenie, čo zaisťuje bezprecedentnú úroveň rozptylu šumu v najširšom pásme rádiových frekvencií. Výsledkom je tak dramaticky znížené skreslenie pri pripojenej elektroniky.

 

Systém zvárania za studena: Tento nový spôsob umožňuje perfektné spojenie medzi vodičom a konektorom bez použitia tepla. Toto spojenie je tvořenoAudioQuestsystémem zváranie za studena, ktoré zaisťuje najlepšie spojenie so zachovaním úplne neporušené celkovej štrukturálnej integrity v vodiče. Zváranie za studena využíva kombináciu vysokého tlaku vbodě dotyku a použitie medené alebo strieborné pasty.

 

Zakončenie: Trojpólová zástrčka - IEC C13

 

Priemer vodiča: 17 AWG (3 x 1,15 mm)

 

 

ODKAZY


  

Oficiálne stránky produktu (EN)

AudioQuest NRG Z3 (C13)AudioQuest NRG Z3 (C13)
Audioquest NRGZ3, napájací kábel
PopisObrázkyNa stiahnutie