Audioquest Red River RCA - RCA

Prepracovaný high-endový audio kábel s konektormi RCA. Vodiče z pevných medených drôtov (LGC), penová PE izolácia, Trojvrstvové karbónový DNS systém.
Viac informácií
AudioQuest RED RIVER RCA - RCA
AudioQuest RED RIVER RCA - RCA
Audioquest Red River RCA - RCA
Audioquest Red River RCA - RCA
KódAQ_0031138VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

RED RIVER

 

V Severnej Amerike sa nachádzajú dve Červenej rieky, Severnej a Južnej. Oblasť Južnej Červenej rieky bola domovom mnohých národov, kedysi bola hranicou medzi Spojenými štátmi a koloniálnym Španielskom. Dnes tvorí časť hranice medzi Texasom a Oklahomou.

 

Severná Červená rieka je tvorená sútokom riek v Severnej Dakote a Minnesote, jej história je však spätá s Kanadou. Prví osadníci v tejto oblasti boli Metisovia, ktorí sú krvou pôvodných obyvateľov Kanady a Francúzov. V roku 1869 Metisovia vyvolali povstanie poznáme ako "Red River Rebellion" (rebélie na Červenej rieke) proti Kanadskej vláde, čo viedlo k vytvoreniu provincie Manitoba.

 

Audioquest sa snaží vyrábať káble, ktoré budú čo najmenej ovplyvňovať prechádzajúcej signál. Heslom spoločnosti je "do no harm", teda "neuškodí".

 

Technológia kábla RED RIVER

 

Pevné vodiče z medi s dlhými zrnami (LGC): Pevné vodiče eliminujú skreslenie indukované vzájomnou interakciou medzi vláknami. Red River vďaka použitiu tejto medi podáva oveľa lepší výkon ako bežné káble využívajúce bežnú OFHC meď. LGC znamená menej oxidov vo vodiacim materiálu, menej nečistôt, menej prechodov v štruktúre materiálu, a celkom jednoznačne lepší zvukový výkon.

 

Penová izolácia sa vstříknutým dusíkom: Táto metóda izolácie je používaná výhradne vo väčšine video / digi-audio káblov Audioquest. Dusík je vstrekne do peny aby vytvoril vzduchové kapsy. Využitá je "tvrdá" pena, pretože tuhý materiál umožní vodičom v kábli zachovať si vzájomné pozície po celej dĺžke kábla, čo zaístí konzistentné, charakteristickú impedanciu kábla.

 

- Kovová vrstva pre tienenie a rozptýlenie vonkajších vplyvov: tzv. NDS systém, ktorý dokonale utlmia rušenia prenášané na uzemnenie prístrojov a tak zabráni nechcenému a nežiadanému ovplyvnenie zvuku.

 

- Trojito vyvážená geometria: Tri vodiče vo "trojitom vyváženie" kábla Red River zaistí, že budú kladné aj záporné signály mať rovnaké málo-skresľujúce vodivé cesty nech už bude kábel zakončený RCA alebo XLR konektormi.

 

- Za studena zvárané pozlátené koncektory: toto riešenie nevyžaduje spájku, ktorá býva veľmi často zdrojom značného skreslenia. Pretože sú telá konektorov lisovaná, nie obrábaná, možno na výrobu vybrať kov, ktorý minimálne ovplyvní signál (namiesto uprednostnenie kovu, ktorý je ľahko opracovateľný).

 

odkazy:

 

AudioQuest RED RIVER RCA - RCAAudioQuest RED RIVER RCA - RCA
Audioquest Red River RCA - RCA
Audioquest Red River RCA - RCA
PopisObrázky