Audioquest Tower RR RCA-RCA

Vynikajúca audio kábel (2 × RCA - 2 × RCA), kovová tieniacej vrstva systému NDS, LGC meď s dlhým zrnom, dielektrikum s vysokým obsahom vzduchu
Viac informácií
AudioQuest TOWER RCA - RCA
AudioQuest TOWER RCA - RCA
Audioquest Tower RR RCA-RCA
KódAQ_0031105VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

Vynikajúci audio kábel s konektormi RCA - RCA.

 

Obraz Londýnskeho dramatického mostu Tower Bridge je tak slávny, že je často zle považovaný za London Bridge. Tower Bridge dokončený roku 1894 je neobvyklou kombináciou visutých mostov na pevninskej strane veží a duálny zdvíhacie časti mosta uprostred. Rovnako ako u mnohých zdvíhacích mostov ako napríklad v St. Petersburg v Rusku alebo nad riekou Chicago River, zdvíhanie mosta vďaka vyváženie vyžaduje pomerne málo energie, takže je umožnenie prejazdu lodnej dopravy veľmi efektívne. Pôvodný hydraulické akumulátory na Tower Bridge boli významným pokrokom v ukladaní energie potrebnej pre zdvihnutie dvoch 1000 tonových častí zdvíhacieho mostu len za 5 minút.

 

Kábel TOWER je, ako všetky káble Audioquest vyrobený s najvyšším dôrazom na heslo výrobcu: "Do no harm!", Ktoré sa dá voľne preložiť ako "neuškodí;" znamená snahu ovplyvniť čo najmenej prechádzajúcej signál. Audiosústava je len tak silná, ako je silný jej najslabší článok, a týmto najslabším článkom často bývajú práve káble. Signál je bohužiaľ menený vždy (priechodom vodičmi, spojmi, konektory, zariadeniami), cieľom káblov Audioquest je, aby boli tieto zmeny čo najmenšie.

 

TECHNOLÓGIE

 

Pevné vodiče z medi s dlhým zrnom (LGC): Pevné vodiče eliminujú interakcie medzi vláknami, ktoré bývajú častým zdrojom rušenia. Tieto vodiče eliminujú skreslenie tvorenej vzájomnou interakciou vlákien. Použitá meď prináša jasnejší a jemnejší zvuk ako káble z bežnej OFHC medi, pretože obsahuje menej prechodov v rámci materiálu, menej nečistôt a celkom jednoznačne podáva lepší výkon.

 

Penová polyetylénová izolácia: akýkoľvek pevný materiál blízko vodiče sa v skutočnosti stáva súčasťou nedokonalého obvodu. Izolácia káblov a dosky plošných spojov absorbujú energiu a spôsobujú straty. Časť tejto energie je uložená a následne uvoľnená vo forme skreslenia. Evergreen využíva na izoláciu vodičov penovou polyethylenovou izoláciu plnenú vzduchom, pretože vzduch neabsorbuje takmer žiadnu energiu a polyetylén je nízko-stratový a priaznivý čo sa skreslenia týka. Výsledkom je znateľne menej skreslený zvuk ako pri použití bežných materiálov.

 

Kovová vrstva pre tienenie a rozptýlenie vonkajších vplyvov: čiže NDS systém, dokonale utlmia rušenie prenášané na uzemnenie prístrojov, a tak zabráni zmenám vo zvukovom spektre.

 

Dvojito-vyvážená asymetrická geometria: špeciálne navrhnutá pre single zakončenie, dvojito-vyvážená asymetrická geometria poskytuje relatívne nižšie impedanciu pre bohatšie, dynamickejší počúvanie. Zatiaľ čo mnoho single zakončených káblov používa jedinú cestu pre uzemnenie aj tienenie, dvojito-vyvážený návrh tieto dve cesty oddeľuje a dosahuje tak oveľa lepších vlastností.

 

Za studena zvárané, pozlátené konektory: toto riešenie z rovnice spojenia vyraďuje spájku, ktorá býva často zdrojom skreslenia. Pretože sú telá konektorov lisovaná, nie obrábaná, možno na výrobu vybrať kov s malými sklonmi ku skresleniu signálu, namiesto bežne používaného ľahko opracovatelného materiálu.

 

odkazy:

AudioQuest TOWER RCA - RCAAudioQuest TOWER RCA - RCA
Audioquest Tower RR RCA-RCA
PopisObrázky