Audioquest Yukon XLR - XLR

Bezkonkurenčná audio kábel (2 x RCA) s vodičmi PSC +, polyetylénová vzduchovú izoláciu a karbónovým tienením.
Viac informácií
AudioQuest YUKON XLR - XLR
AudioQuest YUKON XLR - XLR
Audioquest Yukon XLR - XLR
KódAQ_0031348VýrobcaAudioquestZáruka24 mesiacov

High-endový audio kábel s konektormi XLR.

 

Rieka Yukon, v preklade "Veľká rieka," začína v Britskej Kolumbii prameňom pod ľadovcom Llewellyn a tečie až do Beringovho mora pri Aljaške. Mohla byť vôbec prvý imigračné cestou pre Severoamerickej domorodcov, ale rozhodne bola hlavná dopravná tepna medzi rokmi 1896-1903 počas zlatej horúčky na Klondiku. Riečne parníky križovali rieku Yukon až do 50. rokov 20. storočia, kedy bola na Klondiku dokončená stavba diaľnice. Kráľovský losos zrek Yukon stále zostáva prchkú, ale veľmi cenenou pochúťkou.

 

Pevné vodiče z medi s perfektným povrchom (PSC +): Tento materiál má totiž nevídane jemný a čistý povrch, ktorý zabezpečuje proprietárne technológie Audioquest, ktorá chráni povrch materiálu vo všetkých fázach výroby. Táto vysoko čistá bezkyslíkatá meď, mäkká, čistá a hladká, sa tak počas procesu stáva výborným nízko-stratovým PSC + vodičom. Výsledný zvuk potom hrá s vysokou vernosťou a čistotou, oveľa lepšie, než keby na výrobu kábla boli použité bežné materiály. Audioquest robí pokroky na poli používanie výberových materiálov už po 30 rokov, a napriek tomu bol skok v kvalite, ktorý PSC + technológia umožnila, ohromujúci; PSC + ponúka neporovnateľne lepšie výsledky v porovnaní s bežne dostupnou meďou (a to akejkoľvek cenovej kategórie).

 

Polyetylénová dutá vzduchová izolácia: Každý pevný materiál priliehajúci kvodiči je v podstate súčasť nedokonalého obvodu. Všetka izolácie drôtov a materiály obvodové dosky absorbujú energiu (spôsobujú straty). Časť tejto energie je uložená a potom vypustená ako rušenie. Všetky vodiče Yukonu sú vďaka použitiu polyetylenu vzduchovo izolované, pretože vzduch neabsorbuje žiadnu energiu a polyetylén je nízko-stratový a má benígne rušivý profil. PE dutá vzduchová izolácia spôsobuje oveľa menšie rušivý efekt, ktorý je inak bežný u iných materiálov.

 

Systém troch karbónových vrstiev pre odvod prebytočného šumu (NDS): dokonale utlmia rušenia prenášané na uzemnenie prístrojov a tak zabráni ovplyvnenie zvuku.

 

Trojito vyvážená geometria: Tri vodiče vo "trojitom vyváženie" kábla Yukon zaistí, že budú kladné aj záporné signály mať rovnaké málo-skresľujúce vodivé cesty nech už bude kábel zakončený RCA alebo XLR konektormi.

 

Za studena zvárané konektory - postriebrení priamo na vysoko čistú fialovú meď: Táto konštrukcia konektora umožňuje pripojenie nemajú spájkovanie, ktoré je bežným zdrojom rušenia. Vzhľadom k tomu, že piny sú vyrazené namiesto obrábané, kov môže byť vybraný práve pre nízke rušenia namiesto obrabitelnosti. Fialová meď ponúka možnosť čistejšieho a jasnejšieho zvuku na rozdiel od niklu alebo OFHC kovov, ktoré sú bežne používané v konektoroch konkurenčných výrobcov.

 

odkazy:

 

AudioQuest YUKON XLR - XLRAudioQuest YUKON XLR - XLR
Audioquest Yukon XLR - XLR
PopisObrázky