LP A Story Of Polish Jazz - Jarek Smietana - AC Records

Vinylové album fenomenálneho jazzového gitaristu Jarosława Śmietanu od AC Records s referenčnou kvalitou zvuku. Mastering Abbey Road Studios.
Viac informácií
LP A Story Of Polish Jazz - Jarek Smietana - AC Records
LP A Story Of Polish Jazz - Jarek Smietana - AC Records
LP A Story Of Polish Jazz - Jarek Smietana - AC Records
na dotaz na dotaz
Tento produkt sa nedá zakúpiť
Skladom 1 ks

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: ihned
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: pozajtra


Tovar je skladom v celkovom počte 1 ks

Tovar je skladom v našom sklade1 Červenka v počte 0 ks
Tovar je skladom v našom sklade2 Červenka v počte 0 ks
Tovar je skladom v našej predajni Praha v počte 1 ks
Tovar je skladom v našej predajni Brno v počte 0 ks

Dostupnosť je aktualizována 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobne v predajni:zajtraPrepravnou spoločnosťou:pozajtra
KódzlpsopjEAN8595122701444VýrobcaAC RecordsZáruka24 mesiacov

Jarosław Śmietana - A Story Of Polish JAZZ

(LP 180 g - limitovaná edícia 650 kusov) - 100% analógové album s referenčnou zvukovou kvalitou.

AC Records je nahrávacia spoločnosť, ktorá si cení fantastického analógového zvuku a najvyššej kvality nahrávok produkovaných v štúdiu. Nahrávané je v najlepších štúdiách a len za použitia analógových techník na elektrónkových alebo páskových mikrofónoch a elektrónkových zosilňovačoch.

Jarosław Śmietana- fenomenálny jazzový gitarista

Vyštudoval Katedru jazzu a populárnej   hudby na Štátnej vysokej škole hudby v Katowiciach. Bol autorom viac ako dvoch stoviek jazzových skladieb a spolupracoval s väčšinou významných osobností svetového jazzu, ako je Art Farmer, Freddie Hubbard, Eddie Henderson, Joe Zawinul, Gary Bratz, Carter Jefferson, Dave Friedman alebo David Gilmour. 2. septembra 2013 gitarista zomrel vo svojom dome po mesiacoch boja s mozgovým nádorom a jeho popol bol pochovaný v Aleja Zasłużonych na cintoríne Rakowicki v Krakove.

Adam Czerwiński - všestranný poľský jazzový hudobník, majiteľ a vedúca osobnosť AC Records.

Profesionálny debut Adama Czerwińského možno datovať do roku 1986, kedy začal hrať v kapele Janusz Muniak. Adam sa vtedy zúčastnil nahrávania legendárneho albumu Lora Szafran Lonesome Dancer, ktoré možno považovať za jeden z najdôležitejších jazzových počinov 80. rokov v Poľsku. Adamovi bolo vtedy 25 rokov a tento album mu otvorilo dvere k ďalším zaujímavým projektom. V nasledujúcich rokoch hral spoločne s takými jazzovými osobnosťami ako Lee Konitz, Eddie Henderson, Larry Koonze, Harvie Swartz, John Abercrombie, Cameron Brown, Jeane Poule Bourelly, Bennie Wallace, Bennie Maupin, Larry Goldings a James Newton. V poslednej dobe spolupracoval s Johnom Scofieldom, Jean Lucom Pontym, Robertom Plantom a Nigelom Kennedym.

Počas svojej kariéry sa podieľal na nahrávaní viac ako 120 albumov, z toho na 13 je hlavným protagonistom. V súčasnosti vystupuje v najlepších kluboch a koncertných sálach na svete s hudobníkmi ako Nigel Kennedy, Robert Plant alebo Eric Clapton. Medzi tým sa však tiež venuje produkcii a nahrávanie albumov pre AC Records, na ktorých sa okrem vynikajúcich hudobníkov podieľa tiež špičkoví masteringový inžinieri ako napríklad Christian Wright, ktorý sa v renomovanom britskom nahrávacom štúdiu Abbey Road Studios špecializuje na analógový mastering pre vinylové platne. Práve v tomto štúdiu vznikali legendárny nahrávky pre albumy The Beatles. Toto štúdio pracuje s technológiou DMM (Direct Metal Mastering). K stretnutiu Adama s Christianom Wrightom (nahrával tiež albumu Elvisa, Elly Fitzgerald, Cream, Radiohead atď.) Pomohol Steve Cox - renomovaná osobnosť svetovej hudby, ktorý sa podieľa na koncertoch napr. Iron Maiden, Def Leppard, Amy Winehouse atď.). Na novších projektoch AC Records sa tiež podieľa Alex Warton, ktorý pracoval na všetkých najdôležitejších remastrovaných vinylových verziách albumov Abbey Road Studios v posledných rokoch: The Beatles, Marvin Gaye, Radiohead a podieľal sa aj na opätovnom vydaní katalógov Rolling Stones a Paula McCartneyho.

Spolupráca s týmito svetovými osobnosťami pomáha Adam Czerwińskému a AC Records zabezpečiť tú najvyššiu kvalitu nahrávok. Dá sa celkom iste tvrdiť, že všetky vydané albumy AC Records možno zaradiť medzi referenčnou High- End nahrávky.

Albumy AC Records sú 100% analógové nahrávky tej najvyššej kvality s dokonalým zvukovým mastering Abbey Road Studios. Počet výliskov je obmedzený na 650. Exkluzívny obal a príslušenstvo len podčiarkujú výnimočnosť týchto nahrávok.

Jarosław Śmietana - A Story Of Polish JAZZ (AAA LP 180 g - limitovaná edícia 650 kusov)

Jarosław Śmietana - Gitara
Bennie Maupin - Basový klarinet, Tenor saxofón
Piotr Wyleżo ł - Klávesy
Steve Logan - Bass Guitar, spev
Adam Czerwiński - Bicie

Unikátny analógové vydanie super hitov Jarka Śmietany.

Album bolo nahrané na jar 2004 v Štúdiu Radio Małopolska (Aleksander Wilk & Wojciech Gruszka) a v lete 2004 v štúdiu JSR Studio Recorded (Jarek Śmietana).

Mix 2004 Dariusz Grela v štúdiu NLD Štúdiu Jarka Śmietany
2018 Analógový mastering v Abbey Road Studios (Alex Wharton)

Strana A:

Story Of Polish Jazz 10:34

miles 4:53

Music For Summer Afternoon 6:13


Strana B:

Solczak 4:56

Within You Without You 6:39

My Love And Inspiration 6:51

Popis