LP Stravinsky - The Firebird Suite / The Song Of The Nightingale

Album nominované v roku 1997 na cenu Grammy v kategórii najlepšia klasická nahrávka. Referenčné nahrávka.
Viac informácií
LP Stravinsky - The Firebird Suite / The Song Of The Nightingale
LP Stravinsky - The Firebird Suite / The Song Of The Nightingale
LP Stravinsky - The Firebird Suite / The Song Of The Nightingale
45,00 EUR 37,50 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód9lpstravinskythefireEAN030911150211VýrobcaPro-Ject

IGOR STRAVINSKY - "The Firebird Suite / The Song Of The Nightingale"

Prvýkrát na LP! CD vydanej v roku 1997 bolo nominovaných na cenu Grammy za "Best Engineered, Classical".

V Referencie Recordings mnoho rokov hľadali po celom svete najlepšie možné zariadenia pre mastering, pokovovanie a lisovanie vinylových platní, aby mohli znovu vstúpiť na trh s LP. Teraz získali výrobný reťazec, ktorý im umožňuje vyrábať LP spĺňajúci ich vysoké štandardy, ktoré uspokoja požiadavky ich náročných zákazníkov.

Mastering sa vykonáva polovičnou rýchlosťou, aby bola zaistená maximálna presnosť. Rezací systém má zákazkovú elektroniku od Nelsona Passa. Priama signálna cesta neobsahuje žiadnu kompresiu, vyrovnávanie alebo zbytočné obvody. Hlavný inžinier RR a technický riaditeľ, "Prof." Keith Johnson konzultoval návrh systému a pomohol s prestavbou rezačky a elektroniky, ktorú vlastní a prevádzkuje dlhoročný expert na mastering Paul Stubblebine. "Prof." Johnson vyhlásil, že výsledok je porovnateľný so záznamom na magnetické pásky!

Po úspešnom zvládnutí masteringu, čelili v Reference Recordings náročnej úlohe - vybrať najlepšie zariadenie pre pokovovanie a lisovanie na výrobu diskov. V novej továrni na výrobu kvalitných záznamov v Salina v Kansase našli dokonalého partnera a môžu tu využívať mnoho jedinečných techník a funkcií, ktoré jasne odlišujú QRP od ostatných lisovní. 200 gramové luxusné vinylové výlisky od QRP sú naozaj výnimočné.

V závislosti na dĺžke záznamu sú niektoré vydanie rezaná pri 45 ot / min, iná pri 33-1 / 3 ot / min. Neobvyklú vlastnosť nových RR mastering je tzv. "FDS finish", kedy koniec každej strany má 30 sekundový pruh tichých drážok poskytujú čas na zdvihnutie ramena pred koncom záznamu.


Poznámka: Polovičná rýchlosť masteringu zahŕňa proces snímania, pri ktorom je pôvodný záznamový master prehrávaný presne polovičnou rýchlosťou, použité pri nahrávaní. Presná rezačka je potom načasovaná presne na polovicu rýchlosti prehrávania. Tento proces vlastne využíva dvakrát tak dlhý čas na vyrezanie drážky, ktorá je potom ďaleko precíznejšie a dokonalejšie. Polovičná rýchlosť masteringu umožňuje čistejšie reprodukciu a tiež lepšiu vysokofrekvenčné odozvu zasahujúce do ultrazvukového oblasti.

The Firebird Suite a The Song Of The Nightingale nikdy nezneli magičtěji ani dynamickejšie!

Svetovo preslávený orchester z Minnesoty vo svojich prvých nahrávkach s dynamickým hudobným režisérom Eiji Oue, chránencom Seiji Ozawa a Leonarda Bernsteina, nadchol celú oblasť Twin Cities svojim vzrušujúcim a majstrovským výkladom.

Eiji Oue sa v roku 1995 stal deviatym hudobným riaditeľom orchestra v Minnesote. Nahrávky The Firebird Suite a The Songing the Nightingale spoločne s Symphonic Dances Vocalise bývajú označované ako nahrávkový debut tohto nadaného dirigenta, ktorý rýchlo rozvíja prominentnú identitu v medzinárodnom hudobnom svete.

"... nástroje sú cítiť rovnako ako počuť ..." Stereophile

  • 200 g virgin vinyl
  • Rýchlosť 33 rpm
  • referenčné mastering

 

Strana A:

The Firebird Suite 1919 - 20:45

 

Strana B:

Song Of The Nightingale - 20:06

Popis