Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed - Satin White

Gramofón osadený ramenom 8,6 "z uhlíkového vlákna a prenoskou Ortofon 2M-red.
Viac informácií
Pro-Ject DEBUT CARBON EVO - Satin White
Pro-Ject DEBUT CARBON EVO - Satin White
Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed
Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed
599,0 EUR 499,2 EUR bez DPH
Skladom 3 ks
Osobne v predajni:dnesPrepravnou spoločnosťou:zajtra
Kód9pdce2MrswEAN9120097825988VýrobcaPro-Ject

 

Evolúcia legendárneho gramofónu s ramenom 8,6 "z uhlíkového vlákna, prenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým riadením rýchlosti


  

Od polovice 90. rokov, len niekoľko rokov po založení Pro-Ject Audio Systems a práve v období vrcholiacej popularity CD formáte sme zaznamenali rastúci počet audiofilov, ktorí nostalgicky udržiavali tradíciu analógového počúvania. V roku 1998 Heinz Lichtenegger a jeho britský distribútor a dlhoročný priateľ Laurence Armstrong, sedeli spolu a snívali o znovuzrodenie gramofónu, ktorý by sprístupnil analógový zvuk väčšiemu množstvu priaznivcov. Chceli ponúknuť nové modely ktoré by mohli ponúknuť zvuk s maximálnou kvalitou približujúce sa parametrom špičkových prístrojov, ale za cenu, ktorú si bude môcť dovoliť aj nová mladšej nastupujúcej generácie. Tak sa zrodil gramofón DEBUT.

 

Dnes, po viac ako 20 rokoch, od vstupu na trh je Debut, s takmer miliónom predaných kusov skutočne jedným z najpredávanejších produktov v histórii Hi-Fi. Teraz v roku 2020 nastal opäť čas pre novú evolúciu legendárneho modelu.

 

EVOLÚCIA

 

Debut Carbon EVO sa zameriava na kľúčové aspekty, vďaka ktorým gramofón znie skvele. Technicky bezchybný dizajn - dokonalé spracovanie - ručná výroba v EÚ. Tento gramofón je vyrobený skrátka tak, aby vydržal po celý život!

 

TANIER S VNÚTORNÝM tlmením Z TPE

 

Naša nová technológia tlmenia TPE (termoplastický elastomér) pomáha veľmi účinne tlmiť rezonancie, a navyše aj zvyšuje hmotnosť taniere na 1,7 kg. Pretože TPE tlmenie je inštalované na vnútornej strane okraja taniera, vytvára pohybová energia efekt zotrvačníka. Výsledkom je oveľa tichší a stabilnejšie prevádzku s významne nižšími hodnotami kolísanie otáčok.

 

Dokonalé vyrovnanie ZA VŠETKÝCH OKOLNOSTÍ

 

Debut Carbon EVO používa 3 výškovo nastaviteľné ťažké kovové podstavy, ktoré zaisťujú rovnomerné umiestnenie gramofónu na akomkoľvek povrchu. Použitím iba 3 podstáv sme zvýšiť stabilitu na nerovnom povrchu, pretože pre skutočne špičkový zvuk je nevyhnutné mať gramofón dokonale vyrovnaný.

 

VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVESENIE MOTORA

 

Debut Carbon EVO je vybavený novo navrhnutým odpružením motora. Motor gramofónu totiž počas prevádzky vždy vibruje, čo je prirodzená vlastnosť. Pretože prenoska a hrot sú veľmi citlivé časti, ktoré prenášajú vibrácie do reproduktorov, môžu sa nežiaduce vibrácie motora prejaviť ako počuteľný mechanický šum. Preto je veľmi dôležité dôsledne oddeliť motor od šasi. Pokročilá sendvičová technológia niekoľkých vrstiev tlmenie TPE v spojení s vysokou hmotnosťou, je našim novým riešením pre účinné odpruženie motora pri modeli Debut Carbon EVO.

 

RIADENIE RÝCHLOSTI OTÁČOK

 

Na základe spätnej väzby od zákazníkov sme u Debut Carbon EVO integrovali elektronické riadenie rýchlosti, pretože 9 "a vysoko kvalitné záznamy s rýchlosťou 45 otáčok za minútu sú vďaka svojej vynikajúcej kvalite zvuku čoraz populárnejšie a bežnejšie. Okrem toho, že je možné jednoducho meniť rýchlosť prehrávania jednoduchým stlačením tlačidla, je rýchlosť otáčania taniera s maximálnou presnosťou elektronicky riadená, čo prináša najpresnejší a najstabilnejší prehrávanie. Vďaka okrúhlemu remienku pre rýchlosť 78 otáčok za minútu, ktorý je súčasťou dodávky tak môžete počúvať kedykoľvek svoju zbierku šelakových dosiek. Stačí vymeniť hrot prenosky za Ortofon 2M 78 (nie je súčasťou dodávky), nainštalovať okrúhly remienok a ste pripravení užívať si nevšedné hudobné zážitky. prepínač ovládania rýchlosti bol presunutý do spodnej časti šasi, aby bol zachovaný čistý vzhľad, ktorý je na debutom oceňovaný. Nenájdete žiadne tlačidlo, prepínač alebo potlač na viditeľnej časti šasi, aby nebol narušený luxusný dizajn a estetika.

 

RAMENO

 

Debut Carbon EVO je osadený osvedčeným 8,6 '' jednodielnym ramenom vyrobeným z karbónových vlákien. V kombinácii s prémiovou prenoskou Ortofon 2M - Red prináša toto ľahké a zároveň veľmi tuhé rameno nebývalú kvalitu zvuku s presvedčivou trojrozmernou scénou.

 

PREPOJENIE

 

Gramofón Debut Carbon EVO je vybavený vysoko kvalitným phono káblom Connect it E. Jedná sa o polo-symetrický nízkokapacitné kábel s vynikajúcim tienením. V porovnaní s inými digitálnymi a analógovými zdroj hudby je signál prichádzajúce z prenosky gramofónu veľmi citlivý. Lacné RCA káble nie sú často schopné zaistiť ideálne požiadavky na čistý prenos signálu z gramofónu do zosilňovača.

 

BALENIE

 

Debut Carbon EVO je dodávaný s nastaviteľným akrylovým protiprachovým krytom. Súčasťou dodávky je aj adaptér pre 7 '' single, gramofónové kábel Connect it E RCA a okrem štandardného hnacieho remienka tiež guľatý remienok pre prehrávanie záznamov rýchlosťou 78 otáčok za minútu.

 

PREDNOSTI

 

Debut Carbon EVO je nadčasový tým, že ponúka tradičné čierne, biele a červené laky s vysokým leskom alebo nádhernou prírodnou orechovú dyhu. Úplne nové, originálne a určujúce trendy sú tiež realizované v saténovej úprave v 5-tich rôznych farebných variantoch. Nový tanier, odpruženie motora, ovládanie rýchlosti a výškovo nastaviteľné nôžky sú drobné detaily. Ak nie sú vnímané jednotlivo, ale ako celok, sčítajú sa a výsledkom je nový Debut EVO. Veríme, že sa nám podarilo nastaviť novú referenciu a náš nový Debut EVO nielenže znie lepšie než predtým, ale tiež vyzerá pôsobivejšie a luxusnejšie než akýkoľvek Debut, ktorý sme vyrobili v minulosti.

 

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE gramofón


  

- Rýchlosť: 33 a 45 rpm (elektronicky) alebo 78 rpm (manuálne)

 

- Pohon: Remienkový - s elektronickou kontrolou rýchlosti

 

- Prenoska: ORTOFON 2M-RED (20 - 22 000 Hz, eliptický hrot)

 

- Tanier: Oceľový s vnútorným TPE tlmením (+ plstená podložka) - priemer 300 mm, hmotnosť 1,7 kg

 

- Hlavné ložisko: vysoko presná os z nerez ocele v bronzovom puzdre

 

- Kolísanie otáčok: ± 0,17% (rpm 33) / ± 0,15% (rpm 45)

 

- Odchýlka rýchlosti: ± 0,5% (rpm 33) / ± 0,6% (rpm 45)

 

- Odstup signál / šum: - 68 dB

 

- Rameno: 8,6 "(efektívna dĺžka 218,5 mm), hmotnosť 6 g, uhlíkové vlákno

 

- Presah: 18,5 mm

 

- Prítlak: 10 - 30 mN

 

- Rozmery: 415 (Š) x 113 (V) x 320 (H) mm - s protiprachovým krytom

 

- Hmotnosť: 6 kg.

 

- Výstup: RCA

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE prenosky ORTOFON 2M-RED


 

- Frekvenčný rozsah: 20 - 22 kHz

 

- Presluch: 22 dB / 1 kHz

 

- Odporúčané nastavenie impedence: 47 kOhm (Phono MM)

 

- Doporučený prítlak: 17,5 mN

 

- Hmotnosť: 7,2 g

 

- Hrot: eliptický, 20 mikrometrov / mN

 

Pro-Ject DEBUT CARBON EVO - Satin WhitePro-Ject DEBUT CARBON EVO - Satin White
Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed
Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie