Pro-Ject RPM 10 Carbon

High End gramofón (22,4 kg), rameno 10 "Carbon EVO, zakladna s magnetickými podstavou.
Viac informácií
Pro-Ject RPM 10 CARBON
Pro-Ject RPM 10 CARBON
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
4 499 EUR 3 749 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód9prpm10cEAN9120050435315VýrobcaPro-Ject

Nová verzia úspešného gramofónu RPM 10 snúbi všetky predošlé poznatky a nové technológie vychádzajúce z dlhoročného vývoja.

 

Rakúska firma Pro-ject sa nijako netají tým, že všetky jej gramofóny sú vyrobené v Litovli, kde má táto výroba dlhoročnú históriu. Produkcia už prekonala hranicu 110.000 vyrobených kusov a nepochybne je najväčším svetovým výrobcom gramofónov.

 

Predchádzajúca verzia gramofónov radu RPM vždy patrili v ponuke firmy Pro-ject medzi najzaujímavejšie, najmä svojim technickým prevedením. Tento najnovší model posúva gramofón opäť o poznanie ďalej.

 

Základňa gramofónu je vyrobená z homogénnej MDF dosky opracované na CNC strojoch. Aby sa eliminovali prípadné vlastné rezonancie materiálu, sú v základni vyfrézované vrecká, ktoré sú vyplnené oceľovými peletami. Celá doska je potom potiahnutá vrstvou karbónu, ktorý je na dosku lisovaný za tepla. Základňa stojí na troch "magnetických" nôžkach. Ide o unikátne technické riešenie, kde sú využité 2 permanentné magnety proti sebe a celé teleso základne v skutočnosti "pláva na vzduchovom vankúši". Neexistuje teda mechanický kontakt snímacieho systému gramofónu s podložkou, na ktorej je umiestnený.

 

Tanier je u tohto modelu vyrobený z hliníkovej zliatiny. Na spodnej časti je vybavený celoobvodovým TPE tlmením, takže ako celok je akusticky inertný. Ložisko taniera je riešené ako invertný, tj. Mosadzné puzdro je nalisované do tela taniere a na osi otáčania je umiestnená keramická gulička. Tanier má na sebe nalisovanou vinylovú vrstvu. Vzhľadom k jeho celkovej hmotnosti 10,4 kg sa jedná o skvelý zotrvačník, ktorý zaisťuje maximálnu stabilitu otáčok.

 

Motor je uložený na robustné oceľové základni a je napájaný spínaným (DC) zdrojom. Stabilita otáčok je takisto istená integrovaným Speed boxom, ktorý ho nielen presne riadi, ale aj umožňuje elektronické prepínanie rýchlosti otáčania taniera 33 a 45 ot./min.

 

Gramofón je osadený karbónovým ramenom 10cc Evolution, ktoré zaisťuje precízne vedenie prenosky v drážke a je vybavené flexibilnými káble zvysoce kvalitnej medi. Spodná napojenie kabeláže je do 5pin konektora. V cene gramofónu je audiofilský kábel 5pin - 2x RCA radu Connect It CC. Je možné objednať aj verziu sXLR konektory.

 

V danej cenovej kategórii sa jedná hi-tech výrobok, ktorý môže byť ozdobou každého interiéru a to nielen pre svoj elegantný dizajn, ale samozrejme aj pre výborný zvukový prejav.

 

Zakladna Ground it Carbon s magnetickými podstavou v cene.

 
Testy a recenzie:

 

 

 

 

 

 

Technické špecifikácie:

 
R ýchlosť: 33 alebo 45 rpm (elektronicky prepínanie)
 
Pohon: remienkový
 
Zakladna Ground it Carbo
 
tanier: priemer 300 mm, hmotnosť 10,4 kg
 
Od chylka rýchlosti: ± 0,10
 
Kolísanie otáčok: ± 0,01%
 
Odstup signál / šum: - 75 dB
 
Rameno: Pre Project 10cc Evolution, 10 "(efektívna dĺžka 254 mm), h moţností 8,5 g, uhlíkové vlákno
 
Presah: 16 mm
 
Prítlak: 10-35 mN
 
Rozmery: 480 x 210 x 330mm
 
Hmotnosť: 22 kg
Pro-Ject RPM 10 CARBONPro-Ject RPM 10 CARBON
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
Pro-Ject RPM 10 Carbon
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie