AQ Akustický tlmiace panel DE 12

Akustický tlmiace panel o veľkosti 60 x 60 cm pre úpravu akustikých vlastností interiéru.
Viac informácií
Akustický panel AQ DE 12
169,0 EUR 140,8 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód0spde12VýrobcaAcoustique Quality

 

Tlmiace akustický panel - jednoduché riešenie pre priestory s problémovou akustikou


  

Priestorová akustika má zásadný vplyv na pocit pohody v miestnosti. V miestnosti so zlou akustikou je ťažké rečníkovi rozumieť. V priestore so zlou akustikou sa rečníkovi aj veľmi ťažko hovorí, je totiž nepríjemné vnímať výraznú deformáciu vlastného hlasu a dlhý dozvuk. Ak sa v zle realizovanom priestore pokúša konverzovať viac osôb naraz, dochádza k javu známemu z mnohých reštaurácií. Pretože nie je rozprávači rozumieť, snaží sa hovoriť nahlas, o to isté sa ale snaží aj ostatné konverzující v miestnosti a výsledkom je príšerná kakofónia, vzrastajúci pocit únavy, u niektorých osôb sprevádzaný bolesťami hlavy. Hudobná produkcia v akusticky neupravenom priestore bývajú úplne nešťastné, zvyčajne končia rozhorčením muzikantov i poslucháčov. Obdobná situácia je potom v domácich posluchových priestoroch. Do zvukovej aparatúry môžeme investovať desaťtisíce a státisíce, ak však akustické vlastnosti miestnosti sú nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a nie je šanca na presnú prezentáciu stereofónneho priestoru.

 

Firma AQ ako výrobca kvalitných reproduktorov vždy stála pred potrebou realizácie akustických úprav v posluchových priestoroch. Často sme boli nútení realizovať akustické úpravy pre naše potreby a našou výhodou bolo technické vybavenie, ktoré nám umožňuje priestorovú akustiku merať a výsledky úprav objektívne hodnotiť. Na základe viac ako 20 rokov našich skúseností sme navrhli vlastnú AQ Akustický tlmiace panel. Najskôr pre firemné potreby a po zjednodušení spôsobu inštalácie sme sa ho rozhodli uvoľniť aj pre potreby našich zákazníkov a fanúšikov dobrého zvuku.

 

  • Celý panel je navrhnutý ako tlmiaci rezonančné panel, táto vlastnosť sa prejavuje primárne v oblasti nižších frekvencií - cca 570 Hz.
  • Na čelnej stene paneli je pole otvorov, za otvory je akustická tkanina a kamenná tlmiace vata. Význam toho prvku sa prejaví prevažne na frekvenciách od 4 250 Hz do 17 kHz.
  • Čelná stena nie je rovnobežná so zadnou stenou panelu. Aplikácia tohto prvku potláča vznik stojatých vĺn na paralelných plochách v miestnosti. Význam tohto prvku je v plnom akustickom spektre.

 

Panely môžu byť inštalované na steny i na strop. Vhodná aplikácia nemusí znamenať pokrytie celej steny, podľa počiatočného stavu akustiky je možné ich umiestniť na časť plochy, možno využiť šachovnice a vzory. Aplikácia je jednoduchá. Panel je samonosný, na zadnej stene je štvorica upevňovacích otvorov. Otvory sú prispôsobené na zabezpečenie v zavesenej polohe a vďaka ich prevedenie je možné ich orientovať vo všetkých smeroch. Pre montáž na strop možno použiť verziu so skrytým bočným zaistením.

 

parametre:

- šírka: 600 mm

- výška: 600 mm

- hrúbka: 120/80 mm

- hmotnosť: 6,5 kg

 

Cena za 1 kus

 

 

ODKAZY


 

Video na youtube (CZ)

 

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


 

- šírka: 600 mm

- výška: 600 mm

- hrúbka: 120/80 mm

- hmotnosť: 6,5 kg

PopisTechnické parametre