AQ Akustický tlmiace panel OC 10

Akustický tlmiace panel o veľkosti 60 x 60 cm pre úpravu akustických vlastností interiéru.
Viac informácií
Akustický panel AQ OC 10
Akustický panel AQ OC 10
AQ Akustický tlmiace panel
169,0 EUR 140,8 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód0spoc10VýrobcaAcoustique Quality

 

Tlmiace akustický panel - jednoduché riešenie pre priestory s problémovou akustikou


  

Priestorová akustika má zásadný vplyv na pocit pohody v miestnosti. V miestnosti so zlou akustikou je ťažké rečníkovi rozumieť. V priestore so zlou akustikou sa rečníkovi aj veľmi ťažko hovorí, je totiž nepríjemné vnímať výraznú deformáciu vlastného hlasu a dlhý dozvuk. Ak sa v zle realizovanom priestore pokúša konverzovať viac osôb naraz, dochádza k javu známemu z mnohých reštaurácií. Pretože nie je rozprávači rozumieť, snaží sa hovoriť nahlas, o to isté sa ale snaží aj ostatné konverzující v miestnosti a výsledkom je príšerná kakofónia, vzrastajúci pocit únavy, u niektorých osôb sprevádzaný bolesťami hlavy. Hudobná produkcia v akusticky neupravenom priestore bývajú úplne nešťastné, zvyčajne končia rozhorčením muzikantov i poslucháčov. Obdobná situácia je potom v domácich posluchových priestoroch. Do zvukovej aparatúry môžeme investovať desaťtisíce a státisíce, ak však akustické vlastnosti miestnosti sú nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a nie je šanca na presnú prezentáciu stereofónneho priestoru.

 

Firma AQ ako výrobca kvalitných reproduktorov vždy stála pred potrebou realizácie akustických úprav v posluchových priestoroch. Často sme boli nútení realizovať akustické úpravy pre naše potreby a našou výhodou bolo technické vybavenie, ktoré nám umožňuje priestorovú akustiku merať a výsledky úprav objektívne hodnotiť. Na základe viac ako 20 rokov našich skúseností sme navrhli vlastnú AQ Akustický tlmiace panel. Najskôr pre firemné potreby a po zjednodušení spôsobu inštalácie sme sa ho rozhodli uvoľniť aj pre potreby našich zákazníkov a fanúšikov dobrého zvuku.

 

  • Celý panel je navrhnutý ako tlmiaci rezonančné panel, táto vlastnosť sa prejavuje primárne v oblasti nižších frekvencií - cca 570 Hz.
  • Na čelnej stene paneli je pole otvorov, za otvory je akustická tkanina a kamenná tlmiace vata. Význam toho prvku sa prejaví prevažne na frekvenciách od 4 250 Hz do 17 kHz.
  • Čelná stena nie je rovnobežná so zadnou stenou panelu. Aplikácia tohto prvku potláča vznik stojatých vĺn na paralelných plochách v miestnosti. Význam tohto prvku je v plnom akustickom spektre.

 

Panely môžu byť inštalované na steny i na strop. Vhodná aplikácia nemusí znamenať pokrytie celej steny, podľa počiatočného stavu akustiky je možné ich umiestniť na časť plochy, možno využiť šachovnice a vzory. Aplikácia je jednoduchá. Panel je samonosný, na zadnej stene je štvorica upevňovacích otvorov. Otvory sú prispôsobené na zabezpečenie v zavesenej polohe a vďaka ich prevedenie je možné ich orientovať vo všetkých smeroch. Pre montáž na strop možno použiť verziu so skrytým bočným zaistením.

 

parametre:

- šírka: 600 mm

- výška: 600 mm

- hrúbka: 120/80 mm

- hmotnosť: 6,5 kg

 

Cena za 1 kus

 

 

ODKAZY


 

Video na youtube (CZ)

 

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


 

- šírka: 600 mm

- výška: 600 mm

- hrúbka: 120/80 mm

- hmotnosť: 6,5 kg

Akustický panel AQ OC 10Akustický panel AQ OC 10
AQ Akustický tlmiace panel
PopisTechnické parametreObrázky