AQ Passion, piano white

Nekompromisný trojpásmová reprosústava, s top modelmi reproduktorov Scan Speak ..
Viac informácií
AQ PASSION - piano white
AQ PASSION - piano white
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
19 990 EUR 16 658 EUR bez DPH
Skladom 1 pár

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: ihned
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: zajtra


Tovar je skladom v celkovom počte 1 ks

Tovar je skladom v našom sklade1 Červenka v počte 0 ks
Tovar je skladom v našom sklade2 Červenka v počte 0 pár
Tovar je skladom v našej predajni Praha v počte 1 pár
Tovar je skladom v našej predajni Brno v počte 0 pár

Dostupnosť je aktualizována 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobne v predajni:dnesPrepravnou spoločnosťou:zajtra
Kód0pasbEAN8595122703219VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

 

Nekompromisný trojpásmová reprosústava, absolútny High-End s top modelmi reproduktorov Scan Speak


  

Vlajková loď vo flotile AQ. AQ PASSION = Reprosústava s vášňou.

 

Reprosústava AQ PASSION vznikla na základe 25 rokov vývojových a výrobných skúseností a na jej originálnom dizajne sa podieľal renomovaný ateliér NOVAGUE. Vývoj tohto modelu trval vyše dvoch rokov a ľahkou inšpiráciou bol klenutý bok pôvodnej rady Donna. Všetko ostatné je ale novým nekompromisným riešením, kedy všetky obmedzenia išla pri vývoji Passion stranou. Z túžby dosiahnuť dokonalého výsledku sa stala posadnutosť. Zrodila sa vášeň.

 

Pre zaujímavosť k mnohokrát oceňovanému dizajnérovi Petrovi NOVAGUE uvádzame niektoré jeho ďalšie realizácie: automobil ERKO R2, stoličky The EDGE, bicykel Favorit, motorový čln Solaris a ďalšie. AQ PASSION bola ocenená medzinárodnou dizajnovú cenou A 'Design Award na dôkaz nevšedného dizajnu, inovátorství a výnimočnosti.

 

V základe a stroho technickým popisom ide AQ PASSION nazvať trojpásmovú reproduktorová s ozvučnicou typu bassreflex. Ozvučnice je typu asymetrické škrupiny, tvorené sendvičovým vrstveným drevovláknitým materiálom s vstavaným aktívnym systémom vnútorného tlmenia BDS. Použité meniče sú z dielne jedného z najlepších svetových výrobcov driverov - nórskeho Scan-Speak.

 

Výškovú sekciu prezentuje 1 "Illuminator s poľom šiestimi neodymových magnetov, tvoriaci symetrický pohon SD-2 vo vlastnej tlmiaci komore. Pozitívny vplyv na smerovú charakteristiku má alumíniový vysokotónový kužeľ, ktorý zároveň zabezpečuje odvod tepla. Illuminator má maximálne vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku až do frekvencie 45 kHz . Priamočiara časť nie je tvorená guľovým vrchlíkom, ako je obvyklé, ale polovicou toroid. Kvôli obmedzeniu difrakcie je okolo membrány vložená ružice tlmiace gumy.

 

Stredový reproduktor je opäť z prestížnej stajne Scan-Speak. Reproduktor má symetrický pohon SD-3, kde je magnetické pole generované neodymovým magnetom. Prepracovaná membrána s prelismi na potlačenie stojatého vlnenia je zavesená na lineárnym gumenom závese.

 

Do 3D čela je na pevnostných skrutkách s metrickým závitom upevnený basový reproduktor 10 "z radu Revelator s veľmi nízkym skreslením a klasickú papierovú membránou, plnenú uhlíkovými vláknami.

 

Priestorové rozmiestnenie reproduktorov na 3D ozvučnici je jedným z krokov k dosiahnutiu extrémne rovné fázové charakteristiky. Vďaka tejto orientácii je zároveň akustická os reproduktora orientovaná priamo na sediaceho poslucháča, nie do podlahy, ako je bežné aj u pomerne drahých reprosústav. Vďaka zapustenému umiestnenia košov reproduktorov odpadá difrakcie na hrane. Asymetrické zakrivenie tvaru ozvučnice eliminuje stojaté vlnenie vnútri ozvučnice a zároveň úžasne zvyšuje tuhosť ozvučnice. Na presnosti výsledného zvuku je to rozhodne poznať.

 

Použitá vnútorná kabeláž je opäť z toho najlepšieho - Audioquest - vynikajúca Solid Core so systémom DBS. Všetky vnútorné spoje sú dôsledne spájkované za tepla, na atypickom panelu hrúbky 10 mm s pripojovacími bodmi. Na ňom sú súčiastky prepojené metódou D2D, kedy odpadajú limitujúca tlačené spoje. Mohutná cievka výhybky basového reproduktora je navinutá medeným drôtom s priemerom 2,25 mm (prierez 4 mm 2) na vzduchovom jadre. Všetky použité komponenty sú starostlivo vyberané a ich presná hodnota doměřována.

 

 

Cena za 1 PÁR!

 

 

O ZVUKU NAPÍSALI


 

"Vzhľadom k mohutnému basovému reproduktoru neprekvapí, že AQ Passion si partnera hľadajú medzi silnejšími zosilňovačmi, čo ale milo poteší je presnosť a zvuková vyrovnanosť. Celkovo sa Passion zvukovo správajú skôr ako audiofilskej dvoupásmovky a mohutná basová membrána začína svoju prácu až pri najnižších frekvenciách. "

 

 

TESTY A RECENZIA  


 

 

Recenzie v magazíne Hi-Fi Voice.

2017 11 28 TST AQ Passion 1

 

Test na AUDIODROM (CZ)

 

 

Reprosústava AQ Passion získala ocenenie v medzinárodnej súťaži A 'Design Award & Competition 2015-2016 v kategórii hudba, audio a zvukový dizajn. Získanie tejto prestížnej ceny je symbolom výnimočnosti v dizajne a inovácii.

Zo zahraničnej tlače na Stereophile.com "New LOUDSPEAKERS from Czechoslovakia" po predstavení na medzinárodnom veľtrhu CES 2017 v Las Vegas.

 

 

Ocenenie Hi-Fi Voice.com čitateľskej ankety Produkt roku 2016 v kategórii R eprosoustavy stĺpové - 2. miesto.


 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


  

 • Systém: 3-pásmový
 • Impedancia: 6 Ω
 • Šumový výkon: 140 W
 • Hudobný výkon: 220 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB
 • Výhybka: 12,6 / 12,12 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 300 mm x 1220 mm x 440 mm
 • Hmotnosť: 55 kg
 • Vnútorný objem: 50 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
AQ PASSION - piano whiteAQ PASSION - piano white
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
AQ Passion
PopisTechnické parametreObrázkyNa stiahnutie