AQ Passion Teen - biely lesk

Nekompromisné riešenie postavené na meničoch Scan Speak.
Viac informácií
AQ PASSION TEEN - bílý piano lak
6 990 EUR 5 825 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód0ptbEAN8595122707705VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

 

Malá svojimi rozmermi, veľká svojim zvukom a plná vášne pre hudbu. To je kompaktný dvojpásmová reprosústava Passion Teen


  

Jej srdce má severský pôvod a ten najlepší rodokmeň. Scan-Speak je vo svete meničov kráľovskou rodinou a v Passion Teen je to najlepšie od Scan-Speak, čo sa do reprosústavy s telom dorastenky vošlo. Výškový reproduktor je z najnovšej rady Illuminator 1 ". Membránu netvoria guľový vrchlík, ako býva obvyklé, ale v tomto prípade má membrána tvar časti toroid. V jeho strede je umiestnený kovový difúzor, ktorý mimo to, že zlepšuje chladenie, garantuje neobvykle vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku v pouhých 2 dB od 1 kHz až do nebeských 30 kHz. Na kovovom čelnom paneli je okolo stredového prstenca vložená porézny guma, ktorá potláča akustickú difrakciu. Šestica neodymových magnetov, ktorá je umiestnená v zadnej komore AirCirc, vytvára permanentné magnetické pole.

 

Reprodukcia stredných a nízkych kmitočtov je prenášaná stredobasovým 6,5 "reproduktorom z rovnakej kráľovskej rodiny Scan-Speak z radu Revelator. Papierovú membránu prerušujú nepravidelné zárezy, vyplnené špeciálnou tlmiacou hmotou. Toto riešenie výrazne potláča možnosť vzniku stojatých vĺn na membráne. Membrána je zavesená na nízkotlumícím gumovom závesu SBR, ktorý umožňuje membráne extrémnu zdvih až 13 mm. Vďaka tomu je reproduktor schopný preniesť aj veľmi nízke kmitočty. Magnetický obvod tvorí patentovaný lineárny symetrický pohon SD-1.

 

Čelo Passion Teen vzniklo vďaka modelovanie v 3D. Vyrábané je na päťosové CNC obrábacom centre z 50 mm MDF panela s vysokou hustotou. Hliníkové koše reproduktorov sú v ňom upevnené vysoko-pevnostnými skrutky s metrickým závitom, a pri predpísanom utiahnutie tvorí kôš reproduktora s ozvučnicou jeden pevnostnej celok.

 

Ozvučnice - korpus z MDF využíva sandvičové konštrukcie, aktívneho systému tlmenia rezonanciou BDS a neodrazivých vnútorných panelov. Vďaka tejto konštrukcii je celok dokonale tuhý, odolný voči rezonanciám a vnútri je eliminované stojaté vlnenie. Priestorové umiestnenie umožňuje smerovanie akustické osi na sediaceho poslucháča, prechodové pásmo medzi oboma meničmi je fázovo korektný a nedochádza k difrakciu.

 

Elektronická výhybka je zásluhou dokonalosti meničov a ozvučnice ideálneho prvého poriadku, vďaka tomu sú minimalizované fázové posuny. Vnútorná kabeláž je Solid Core Audioquest. Na nosnom paneli sú vybrané a doměřované súčiastky prilepené a spojené metódou D2D bez použitia problematických plošných spojov. Káble sú za tepla spájkované priamo na kontakty meničov i na terminály, takže odpadá možnosť vzniku prechodového odporu.

 

Reprosústava AQ Passion Teen vyniká dychberúci čistotou stredov a až neuveriteľnú plynulosťou frekvenčnej charakteristiky. Pri meraní sa frekvenčná charakteristika od 800 Hz do 30 kHz vojde do úžasných 3 dB!

 

Cena za 1 PÁR bez stojanu!

 

Možné dokúpiť audiofilský stojan AQ stojan Passion Teen , ktorý bol vytvorený priamo k reproduktoru Passion Teen. Stojan zaisťuje optimálnu výšku z hľadiska počúvania, skryté vedenie kábla a optimálne uloženie reprosústavy z hľadiska prenosu vibrácií.

 

 

TESTY A RECENZIA


 

Recenzie v hi-fi magazínu Hi-Fi Voice: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1200-aq-passion-teen

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


  

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedancia: 6 Ω
 • Šumový výkon: 70 W
 • Hudobný výkon: 160 W
 • Citlivosť: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Frekvenčný rozsah: 30 Hz - 45 kHz v pásme 4 dB
 • Výhybka: 6,6 dB / oct
 • Rozmery (šxvxh): 226 mm x 450 mm x 360 mm
 • Hmotnosť: 15,5 kg
 • Vnútorný objem: 21 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
PopisTechnické parametreNa stiahnutie