AQ Tango 94 čierna, subwoofer

Aktívny subwoofer osadený basovým reproduktorom s 20cm hliníkovou membránou, maximálny akustický tlak 100dB / 1m.
Viac informácií
AQ TANGO 94 - černá fólie
AQ TANGO 94 - černá fólie
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
319,0 EUR 265,8 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód0t94EAN8595122700379VýrobcaAcoustique QualityZáruka24 mesiacov

 

Kompaktný aktívny subwoofer osadený basovým reproduktorom s 20 cm hliníkovou membránou, max. Akustický tlak 100 dB / 1 m


  

Z fyziológie vnímanie zvuku ľudským uchom vyplýva, že pre rovnaký pocit hlasitosti je na nízkych frekvenciách potrebná podstatne vyššieho výkonu, než je postačujúca pre stredné a vysoké kmitočty. Najnižšia kmitočet je tiež úmerný veľkosti membrány reproduktora a vnútornému objemu skrine. Pre reprosústavy menších rozmerov je fyzikálne nemožné preniesť najnižšie basy. Riešením je pridanie aktívneho subwoofera - špeciálny reprosústavy pre reprodukciu iba najnižších basových kmitočtov do reprodukčného reťazca.

 

Tu opäť hrá úlohu akustika a fyziológie vnímanie zvuku ľudským uchom. Ucho veľmi presne vníma smer, odkiaľ vychádzajú zvuky vyšších frekvencií. Prežitie našich predchodcov bolo závislé na tom, či počuje, odkiaľ syčí had, kde zašuštia lístie pod šelmou. Vysoké frekvencie sa šíri ako úzky lúč, pri stredných kmitočtov sa už úzky lúč mení na kužeľ a nízke basové frekvencie sa šíri guľovité. Znamená to, že u nízkych basov do cca 100 Hz nedokážeme určiť, odkiaľ vychádzajú.

 

V momente, keď pred poslucháčov umiestnime klasické plnopásmové (hlavný) reprosústavy a subwoofer napríklad za poslucháča, bude pri správnom nastavení ucho vnímať ako zdroj zvuku priestor u hlavných reprosústav pred poslucháčom. Toho efektu je využité vo viackanálových systémoch domáceho kina a rovnako výhodne ho možno využiť u stereoposlechu v prípadoch, keď nie je technicky možné umiestniť pred poslucháčov veľké reproduktory. Moderné receivery s týmto riešením počítajú, sú vybavené špeciálnym signálovým výstupom pre subwoofer, kde je v jednom zvukovom kanáli spočítané všetka basová linka pre celú nahrávku. Riešenie s aktívnym subwooferom je výhodné aj v tom, že výkonovo nie je toľko zaťažený hlavný zosilňovač a aktívna výhybka v subwoofera kompenzuje vlastnú frekvenčnú charakteristiku subbasového reproduktora a ozvučnice.

 

Základným kameňom aktívneho subwoofera TANGO 94 je basový reproduktor s priemerom 20 cm s hliníkovou membránou zaisťujúci maximálnu rýchlosť a tuhosť. V dobre zatlmené a vystužené ozvučnici je reproduktor inštalovaný s vyžarovaním priamo proti krajine. Skriňa je umiestnená na nastaviteľných hrotoch a na jej boku je osadený zosilňovač s autodetekcia signálu, s možnosťou nastavenia vstupnej citlivosti a deliacej frekvencie, vrátane možnosti prepnutia fázy.

 

Novo vyvinutý bassreflex zalomeného profilu s vyústením a nábehom s rádiusy je veľmi odolný proti pazvukom a oproti predchádzajúcim modelom posúva subwoofer do novej dimenzie. Svojim zvukom rozhodne nesklame ako priaznivcov domáceho kina, tak vyznávačov hutné rockovej hudby.

 

Pre viackanálové systémy domáceho kina doporučujeme využitie spoločne s prednými reproduktormi TANGO 98 , centrálnym reproduktorom TANGO 91 a satelitnými reproduktormi TANGO 92 . Výsledkom bude plnohodnotná výkonná zostava s vynikajúcim pomerom Výkon / Cena a skvelý zážitok z počúvania.

 

Povrchová úprava je tvorená odolnou plastovou fóliou s vernou 3D imitáciou štruktúry dreva čierny jaseň.

 

Cena za 1 KUS!

 

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE


 

  • Napájanie: 230 V
  • Vstupná citlivosť: 500 mV
  • Maximálny akustický tlak: 100 dB / 1 m
  • Frekvenčný rozsah: 30 - 140 Hz v pásme 12 dB
  • Výhybka: 12 dB - laditelné 40 - 140 Hz
  • Rozmery (š xvxh): 260 mm x 365 mm x 400 mm
  • Hmotost: 12 kg
  • Objem: 22 l

 

AQ TANGO 94 - černá fólieAQ TANGO 94 - černá fólie
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
AQ Tango 94 subwoofer
PopisTechnické parametreObrázky