Audioquest Cougar tonearm cable - RCA - RCA 1,5 m

Špičkový tienený kábel pre grampfony s aktívnym DBS systémom využívajúce vodiče z PSC + medi.
Viac informácií
AudioQuest COUGAR RCA - RCA
Vyberte variantu
399,0 EUR 332,5 EUR bez DPH
Skladom 3 ks
Osobne v predajni:zajtraPrepravnou spoločnosťou:štvrtok 7.7
Kódqcougrcarca0015EAN092592014008VýrobcaAudioquest

Špičkový phono kábel so zemnením, systémom DBS as vodičmi z PSC + medi

Sú čiernejšiu než noc, čistota, hladkosť, svižnosť a charizma zvyšuje ich potenciál. S precedensy divokého zvieraťa sa derú na trh a sľubujú lepšiu káblové spojenie. Toto vie vytvoriť a prezentovať len spoločnosť Audioquest - vyrábať s pridanou hodnotou, na základe najmodernejších technológií a v tom najpokročilejším designovom poňatí. S patentovo chráneným Dielektric-Bias systémom prinášajú káble Cougar takú úroveň deteilu, ktorý v tejto kategórii a za túto cenu je úplne neobvyklá. Čerešničkou na torte kvality je technológia Perfect-Surface Copper, čo navyšuje výkonnosť kabeláže nad ostatné konkurenciu.

V čom spočíva odolnosť materiálu

Solid Perfect-Surface Copper + Conductors aneb PSC + znamená skutočne perfektný medený povrch ak tomu ešte niečo navyše. Ono plus zahŕňa prekvapivo hladký a čistý povrch. Táto skvelá technológia je patentom spoločnosti Audioquest, kedy užitím a spracovaním kovu je chránený povrch drôtu v každej jeho špecifikáciu. PSC + sa zrodil s použitím výnimočné technológie pre ultra-čistú meď. Výsledný zvukový efekt na tej najvyššej úrovni je samozrejmosťou a prioritou. PSC + hravo zdoláva všetky skôr používané medené kovy a dodáva tak káblom Cougar pod taktovkou skvelého výrobcu precedens postavenie.

Čo znamená Foamed Polyethylene

FPE čiže penová polyetylénová izolácia sa týka technologickej úpravy. Ktorýkoľvek pevný materiál, patriace k vodiči je vlastne súčasťou nedokonalého obvodu. Pri izolácii drôtu a plošných materiálových spojov je absorbovaná energia, čo znamená stratu. Časť tejto energie sa však ukladá, a potom uniká v podobe skreslenia. Typ Cougar však užíva vzduchom plnenú polyethylenovou izoláciu - vzduch pohlcuje veľmi málo energie a zároveň polyetylén má minimálne straty, výsledný profil skreslenie je nad očakávania.

Dielectric-Bias System

Tento inovatívny postup spoločnosti Audioquest je patentovaný. Ide o nestrannou izoláciu, ktorý spomaľuje signál inovatívnym spôsobom. DBS pracuje s veľmi silným stabilným elektrostatickým poľom a polarizuje molekuly dielektrika. Tým je eliminovaná kumulácia energie v izolácii a výsledný zvuk sa vyznačuje mnohými novými detailmi a nečakaným dynamickým kontrastom.

Carbon-Base 3-layer Noise-Dissipation System

NDS je technológia, týkajúce sa rozptylu šumu. Tento systém účinne zachytáva rádiových frekvencií a nežiaduci šum.

Inovácia neminula ani konektory

Cougar je tichý dravec, ktorá je na trhu horúcou novinkou. S pomocou premysleného dizajnu je taktiež eliminované skreslenie, spôsobené kontaktom vnútri väčšiny pinov. Koncovky typu RCA (cinch) sú hlavnými zložkami kabeláže, ich detaily sú jemnejšie a pridávajú tak káblom typu Cougar na zvukové čistote, jasnosti a dynamickosti.

Audioquest - spoľahlivý partner

Káblový sortiment vyrába veľa rôznych značiek. Tento precízne vytvorený kábel má však na svedomí americká renomovaná spoločnosť, ktorú založil mladý, talentovaný fajnšmeker William "Bill" Low. Od mladosti miloval hudbu a umenie, zaoberal sa skúmaním káblov a hi-fi produktov. Vedel, že prepojovacie káble sú zjavne hlavnou príčinou skreslenia v signálu, načo začal pracovať na systéme inovácií a modifikácií, ktorý viedli účelne k zdokonaleniu kabeláže, jej konštrukcia, výberu materiálov, a poťažmo aj k lepšej celkovej kvalite. V roku 1980 William "Bill" Low už predáva káble po celej Južnej Kalifornii a neskôr zakladá spoločnosť AUDIOQUEST. Jeho tovar preniklo do celých USA a následne sa rozšírilo do celého sveta. Moderná doba rozvoj nespomalila, naopak ho urýchlila a úspech sa znásobil. Teraz patrí spoločnosť k čelným výrobcom vysoko výkonných, kvalitných audio video káblov a mnohých ďalšieho high-end hi-fi sortimentu.

Dôležité informácie:

  • S aktívnym systémom DBS je kábel Cougar premiantom vo svojej cenovej kategóriií
  • Vodiče sú z medi s dokonale hladkým povrchom - PSC +
  • DBS - Dielectric-bias system - systém vytvárajúci elektrostatické pole, ktoré polarizuje molekuly izolácie a eliminuje oneskorenie signálu
  • Izolácia tvorená penovým polyetylénom
  • 3 vrstvový, karbónový systém pre elimináciu šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Za studena zvárané konektory
  • 2 x pozlátených RCA do 2 x pozlátených RCA
  • Dĺžka kábla: 1,5 metra

Odkaz na stránky produktu (En)

 

Varianta1,5 m
Popis