Audioquest Forest digitální koaxiální kabel 5,0 m

Dokonalý RCA - RCA coax digitálny kábel. Pevné vodiče z 0,5% striebra, pevná izolácia buničitej peny, pozlátené mosadzné konektory.
Viac informácií
AudioQuest FOREST Digital Coax
AudioQuest FOREST Digital Coax
Audioquest Forest digitální koaxiální kabel
99,95 EUR 83,29 EUR bez DPH
Není skladom

Tovar je možné vyzdvihnúť v našom sklade: na vyžiadanie
Tovar je možné doručiť kamkoľvek do ČR: na vyžiadanie

Dostupnosť je aktualizovaná 1x za 60min. Pre overenie 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kódqfordig0050EAN092592081048VýrobcaAudioquest

Dokonalý RCA - RCA coax digitálny kábel. Odpor 75 Ohm, priemer 24 AWG.

Digitálny koaxiálny káble Audioquest sú navrhnuté tak, aby minimalizovali rušenie naprieč extrémne široká vlnová pásma. Pre mnohé aplikácie je rýchlosť digitálneho prenosu zásadný. Najdôležitejšie je rýchlosť prenosu veľkých paketov dát. Pre digitálny koaxiálny audio je rýchlosť prenosu kritická pretože časová spojitosť u digitálneho streamu je kritická pre rekonštrukciu analógového streamu, ktorý prenáša informácie, hudbu a potešenie našim ušiam. Časové oneskorenie (chvenie) v tejto informácii v dátovom balíku robí zvuk nevýrazným a plochým namiesto priestorového, drsný a hmlistý namiesto príjemného a čistého.

Pevné vodiče z medi s dlhým zrnom (LGC): Pevné vodiče eliminujú interakcie medzi vláknami, ktoré bývajú častým zdrojom rušenia. Tieto vodiče eliminujú skreslenie tvorenej vzájomnou interakciou vlákien. Použitá meď prináša jasnejší a jemnejší zvuk ako káble z bežnej OFHC medi, pretože obsahuje menej prechodov v rámci materiálu, menej nečistôt a celkom jednoznačne podáva lepší výkon.

Postriebrené vodiče (0,5% striebra) sú ideálne pre vysokofrekvenčné signály. Tieto signály sa, práve pre svoje vysoké frekvencie, pohybujú takmer výlučne na povrchu vodiče. Vodiče u káblov rady FOREST USB majú na povrchu tenkú vrstvu z vysoko čistého striebra. Výkon sa takmer blíži celostříbrným káblom, avšak cena takéhoto kábla je podobná skôr cene medeného kábla. Ide tak o neuveriteľne cenovo prijateľný spôsob výroby veľmi kvalitných USB káblov.

Izolácia z pevnej buničitej peny: jTento typ izolácie je používaný výhradne vo väčšine video a digital audio káblov Audioquest. Podobne ako u penovej polyetylénové izolácie aj tu sa vstrekuje dusík, ktorý vytvorí vzduchové kapsy. "Tvrdá" pena je použitá, pretože tuhosť materiálu umožňuje vodičmi v kábli udržať si rovnakú spojitosť po celej dĺžke kábla a tým pádom zaistiť charakteristickú nemennú impedanciu. Výsledkom je potom znateľne menej skreslený zvuk ako pri použití bežných materiálov.

Tienenie fóliou a pocínovaným opletením: Opláštenie vždy hrá veľmi dôležitú úlohu v akomkoľvek prevedení kábli, však plášť na koaxiálnom prepojovacom kábli hrá úlohu ešte oveľa dôležitejšie, pretože jeho úloha nie je len slúžiť ako plášť ale aj ako spätné vedenie. Audioquest venuje špeciálnu pozornosť výberu kvality kovu a výrobným technikám opláštenie práve preto, že výsledok značne ovplyvní počúvanie aj pohľad.

Kovová vrstva pre rozptýlenie vonkajších vplyvov (NDS): Dokonale utlmia rušenia prenášané na uzemnenie prístrojov a tak zabráni ovplyvnenie zvuku.

Zakončenie: Za studena zvárané pozlátené konektory - pozlátenie priamo na vysoko kvalitné mosadz.

odkazy:

Oficiálne stránky kábla Forest (anglicky, Audioquest.com)

AudioQuest FOREST Digital CoaxAudioQuest FOREST Digital Coax
Audioquest Forest digitální koaxiální kabel
PopisObrázky